Роботу Ради заблоковано. Регіонали збирають голоси

Роботу Ради заблоковано. Регіонали збирають голосиНародні депутати України від фракції Партії регіонів сьогодні з самого ранку заблокували трибуну і президію Верховної Ради.

П`ятеро депутатів розташувалося навколо трибуни, ще близько десяти в президії і на місцях для представників Кабінету міністрів. Вхід у залу пленарних засідань з кабінету голови парламенту заблоковано стільцем.

У залі висять плакати Примусимо владу підвищити пенсії і зарплати!, Партія регіонів захистить соціальні гарантії людей!

Перший заступник голови фракції ПР Олександр Єфремов вранці заявив, що регіонали мають намір завтра, 24 вересня, забезпечити явку всього складу фракції для результативного голосування за законопроект про підвищення соціальних стандартів.

“Ми серйозно поставили завдання постаратися до завтрашнього дня привести в Раду якомога більшу кількість своїх депутатів і вийти на голосування”, – сказав він.

Регіонал також повідомив, що сьогодні погоджувальної ради на чолі зі спікером Володимиром Литвином ще не було. Однак фракція БЮТ, як повідомив нардеп Роман Забзалюк, проводить засідання.

Як повідомлялося, голова Верховної Ради Володимир Литвин закрив вечірнє засідання парламенту 22 вересня на 30 хвилин раніше запланованого терміну через те, що депутати від фракції ПР заблокували трибуну і президію парламенту. Регіонали заблокували роботу після того, як парламентарії не підтримали пропозицію про скасування рішення про зміну способу голосування по законопроектах про соціальні стандарти.

Розпочалось вечірнє засідання парламенту з перерви на вимогу фракцій ПР і КПУ. Лідер Партії регіонів Віктор Янукович, який перервав свою робочу поїздку до Сумської області для участі в засіданні парламенту, перед перервою звинуватив коаліцію в профанації: “Я хочу повідомити, що зараз в парламенті відбувається чергова профанація від коаліції … Вони знайшли вихід, як не голосувати за закон про підвищення зарплат і пенсій. Спочатку вони послали своїх депутатів у відрядження, в т.ч. ВР направила депутатів у відрядження, а зараз вони скористалися картками, і проголосували за постанову про голосування за допомогою підняття руки. Це профанація “.

Нагадаємо, що вранці 22 вересня регіонали не почали блокувати трибуну і президію парламенту та Рада відкрила своє ранкове засідання. Крім підвищення соцстандартів на порядку денному було подання Кабміном проекту держбюджету-2010. Першим голосуванням Рада встановила, що голосування по п`яти законопроектах, що стосуються підвищення мінімальних соцстандартів, здійснюватиметься шляхом підняття депутатами рук. Проте, фракція БЮТ заявила, що не буде голосувати за жоден з п`яти проектів про підвищення соцстандартів. Заступник голови фракції ПР Ганна Герман при цьому висловила побоювання, що парламент не зможе прийняти законопроекти про підвищення соцстандартів.

“Ми маємо інформацію про те, що Блок Литвина домовився з Блоком Тимошенко спеціально змінити форму голосування, знаючи, що кількох депутатів сьогодні немає в залі, і ці кілька депутатів не можуть голосувати особисто”, – заявила Герман на засіданні парламенту. Її колега по фракції Микола Азаров заявив, що ПР вважає провокацією зміну способу голосування за 5 законопроектів. “Зроблено це спеціально, щоб завалити законопроекти, знаючи, що в будь-якій фракції від 5 до 10 чоловік завжди відсутні. Це ще раз показує суть цих фракцій … І не треба спекулювати на тому, що хтось із нашої фракції відсутній”, – сказав Азаров.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня