Литвин просить Партію регіонів заплатити за зламаний мікрофон

Литвин просить Партію регіонів заплатити за зламаний мікрофонГолова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що має намір просити фракцію Партії регіонів відшкодувати збиток за зламаний мікрофон під час пленарного засідання Ради 22 вересня.

“Сьогодні я попрошу, щоб підготували розпорядження щодо того збитку, якого було завдано зламаним мікрофоном”, – сказав Литвин сьогодні на погоджувальній раді Ради.

Спікер закликав першого заступника голови фракції Партії регіонів Олександра Єфремова навести порядок у фракції і пояснити депутатам про неприпустимість таких дій парламентарів. За його словами, депутатам необхідно було б у ситуації, що склалася в парламенті 22 вересня, провести діалог і знайти конструктивне рішення.

“Не потрібно розводити бандитизм у Верховній Раді … Це депутати, а не бандити”, – зазначив сьогодні спікер.

Він також зазначив, що можна перенести на завтра розгляд питання про підвищення соціальних стандартів, але, при цьому сказав, що фракція Партії регіонів має розблокувати трибуну та президію парламенту і дати можливість сьогодні приймати рішення, у тому числі кадрові.

Не потрібно розводити бандитизм у Верховній Раді … Це депутати, а не бандити

Спікер зазначив, що парламент готовий проголосувати за законопроекти про соціальні стандарти в четвер, “поки звезете або знесете своїх депутатів”. Литвин зазначив, що до нього вчора підходив народний депутат України Микола Азаров і повідомив, що є “39 заяв народних депутатів, що вони хочуть проголосувати”. Литвин не виключає можливості прийняття рішення про те, що члени Рахункової комісії парламенту зможуть під`їхати до лікарень до народних депутатів для того, щоб вони змогли проголосувати.

Водночас, він сказав, що проблема в тому, що низка народних депутатів від ПР не хоче голосувати за рішення щодо підвищення соціальних стандартів. Нагадаємо, раніше перший заступник голови фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що регіонали готові 24 вересня голосувати за законопроект про підвищення соціальних стандартів. На сьогоднішній день, пояснив регіонал, кілька людей з фракції перебувають на операції і не можуть брати участі в голосуванні.
Нагадаємо, що вранці 22 вересня Рада вирішила голосувати за законопроекти про підвищення соцстандартів шляхом підняття рук депутатів. На вечірньому засіданні Рада відмовилася скасувати своє рішення про зміну способу голосування щодо законопроектів про підвищення соцстандартів, а також відмовилася перенести розгляд цих законопроектів на 24 вересня. Після цього депутати від ПР оточили президію і трибуну Ради, перешкоджаючи роботі парламенту, а також мали намір вивести з ладу мікрофон спікера. У свою чергу Литвин закрив засідання Ради у зв`язку з неможливістю продовжувати її подальшу роботу. Сьогодні, 23 вересня, регіонали з самого ранку продовжили блокувати Раду.

Захоплення президії

Як зазначило видання КоммерсантЪ-Украина у своїй сьогоднішній статті Партія регіонів розіграла стандартне положення, одним з перших у лавах регіоналів, що перестрибнув через бар`єр у президію Ради після відмови Ради повернутися до голосування картками, був заступник голови фракції ПР Андрій Клюєв. За інформацією видання, Клюєв отримав догану від лідера фракції за те, що допустив зміну способу голосування.

“Соціальні стандарти та підвищення прожиткового рівня нікому не потрібні! Потрібна непрацююча Верховна рада!”, – констатував спікер, коли регіонали приступали до блокування роботи ВР.

Взявши під контроль трибуну, представники ПР забезпечили виступ Віктора Януковича, який, як пише Ъ, як на мітингу, спершу помахав рукою перед телекамерами. “Якщо ви хочете зірвати це голосування, ми вам не дозволимо!”, – Сказав Янукович. Пізніше на брифінгу він заявив: “Зміна способу голосування – це пряме свідчення того, що депутати коаліції не хочуть голосувати за законопроекти, це технологія парламентських факірів від влади”.

Після слів лідера Партії регіонів, сказаних ним з трибуни, депутати, котрі блокували, зазначило видання, стали більш агресивні. “Володимир Михайлович, пора … (закінчувати пленарне засідання) Ми з повагою … – почувся у мікрофоні голос народного депутата від ПР Владислава Лук`янова, який стояв поряд зі спікером ” Ну я прошу вас … – почав був голова Верховної ради. “Ми понесемо вас на руках. А що робити? – ввічливо наполягав пан Лук`янов.” Ну візьми понеси! “- у крайньому роздратуванні вигукнув спікер.

Потім, як описує те, що відбувається Ъ, народний депутат Дмитро Шенцев(ПР), котрий що стояв з іншого боку від спікера, скрутив мікрофон Литвина. “Люди добрі, схаменіться! Що буде з країною, якщо ви підете у них на повідку?” – вигукнув Литвин без мікрофона і закрив засідання.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня