Тимошенко назвала нардепів-регіоналів неадекватними руйнівниками

Тимошенко назвала нардепів-регіоналів неадекватними руйнівникамиПрем’єр-міністр України Юлія Тимошенко назвала блокування роботи Верховної Ради “неадекватною поведінкою” політичних сил з парламенту.

Про це глава уряду сказала під час візиту до Вінницької області. За її словами, парламент не працює, тому що Партія регіонів просто фізично блокує роботу, причому блокує вже багато місяців поспіль, не приймаючи жодного антикризового закону, не приймаючи жодного важливого і вагомого рішення.

“Я думаю, що це не просто руйнівна робота проти держави – це просто неадекватна поведінка політичних сил, – прокоментувала Тимошенко. – Мені здається, що така масштабна руйнівна діяльність, до якої вдається сьогодні Партія регіонів, намагаючись виграти президентську кампанію такою ціною, просто неприпустима “.

Прем`єр-міністр зазначила, що Партію регіонів не цікавлять соціальні стандарти. “Їм (ПР) запропонували – хочете проголосувати – голосуйте, але у вас у парламенті немає 2 / 3 депутатів – кому голосувати за те, що ви пропонуєте? І коли вони відчули, що голосування може відбутися, вони відмовилися від своїх власних проектів щодо збільшення прожиткових мінімумів і знову заблокували трибуну “, – сказала Тимошенко.

На її думку, для регіоналів не важливі ці соціальні стандарти – “для них важливий саботаж і недопущення роботи уряду”. “І на цьому тлі вони вважають, що вони виграють президентську кампанію … До речі так само, на жаль, поводиться і Президент”, – сказала Тимошенко.

Тим часом, перший заступник лідера фракції Партії регіонів Олександр Єфремов сьогодні на засіданні погоджувальної ради лідерів фракцій і керівників комітетів парламенту заявив, що регіонали готові завтра голосувати за законопроект про підвищення соціальних стандартів.

За словами Єфремова, на засіданні фракції було ухвалено рішення про підтримку законопроекту, внесеного народним депутатом від фракції Блоку Литвина Олегом Зарубінським. Регіонал зазначив, що “нам важливо не отримати пальму першості, а прийняти закон про підвищення соціальних стандартів”.

За його словами, фракція готова була вчора голосувати за даний законопроект, але було змінено процедуру голосування. А сьогодні кілька людей із фракції перебувають на операції, і не можуть взяти участі в голосуванні, пояснив депутат. Єфремов також зазначив, що його “здивувала позиція Міністерства фінансів, при якому цифри беруться зі стелі”. Він додав, що називаються цифри, які не мають жодного обґрунтування.

“За нашими підрахунками, для реалізації законопроекту Зарубінського, який ми готові підтримати, необхідно трохи більше 900 млн. гривень”, – зазначив Єфремов.

Нагадаємо, що вчора, 22 вересня, народним депутатам не вдалося ухвалити ніяких рішень щодо законопроектів про підвищення соціальних стандартів, оскільки депутати з фракції Партії регіонів заблокували парламент, протестуючи проти зміни способу голосування з електронного на персональний.

Сьогодні, як зазначив спікер ВР Володимир Литвин, Рада почне засідання з голосування по законопроектах про соціальні стандарти, якщо парламентську трибуну буде розблоковано. Регіонали з самого ранку 23 вересня продовжили блокувати Раду.

***

Спікер ВР закрив вечірнє засідання парламенту 22 вересня на 30 хвилин раніше запланованого терміну через те, що депутати від фракції ПР заблокували трибуну і президію парламенту. Регіонали заблокували роботу після того, як парламентарії не підтримали пропозицію про скасування рішення про зміну способу голосування по законопроектах про соціальні стандарти.

Розпочалось вечірнє засідання парламенту з перерви на вимогу фракцій ПР і КПУ. Лідер Партії регіонів Віктор Янукович, який перервав свою робочу поїздку до Сумської області для участі в засіданні парламенту, перед перервою звинуватив коаліцію в профанації: “Я хочу повідомити, що зараз у парламенті відбувається чергова профанація від коаліції … Вони знайшли вихід, як не голосувати за закон про підвищення зарплат і пенсій. Спочатку вони послали своїх депутатів у відрядження, у т.ч. ВР направила депутатів у відрядження, а зараз вони скористалися картками, і проголосували за постанову про голосування за допомогою підняття руки. Це профанація “.

Вранці 22 вересня регіонали не почали блокувати трибуну і президію парламенту та Рада відкрила своє ранкове засідання. Крім підвищення соцстандартів на порядку денному було подання Кабміном проекту держбюджету-2010. Першим голосуванням Рада встановила, що голосування по п`яти законопроектах, що стосуються підвищення мінімальних соцстандартів, здійснюватиметься шляхом підняття депутатами рук. Проте, фракція БЮТ заявила, що не буде голосувати за жоден з п`яти проектів про підвищення соцстандартів. Заступник голови фракції ПР Ганна Герман при цьому висловила побоювання, що парламент не зможе прийняти законопроекти про підвищення соцстандартів.

“Ми маємо інформацію про те, що Блок Литвина домовився з Блоком Тимошенко спеціально змінити форму голосування, знаючи, що кількох депутатів сьогодні немає в залі, і ці кілька депутатів не можуть голосувати особисто”, – заявила Герман на засіданні парламенту. Її колега по фракції Микола Азаров заявив, що ПР вважає провокацією зміну способу голосування за 5 законопроектів. “Зроблено це спеціально, щоб завалити законопроекти, знаючи, що в будь-якій фракції від 5 до 10 чоловік завжди відсутні. Це ще раз показує суть цих фракцій … І не треба спекулювати на тому, що хтось із нашої фракції відсутній”, – сказав Азаров.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня