Рада не в змозі розпочати роботу

Рада не в змозі розпочати роботуЛідери парламентських фракцій не дійшли згоди щодо розблокування роботи Верховної Ради і відновлення пленарного засідання.

Під час сьогоднішнього засідання погоджувальної ради спікер Володимир Литвин запропонував, щоб парламент поки відклав прийняття рішення щодо законопроектів про підвищення соціальних стандартів, і розглядав питання, включені до порядку денного, а на 12:00 запросив представників Кабінету міністрів для обговорення бюджетного процесу на 2010 рік.

Однак ця пропозиція не знайшла підтримки. Не погодилися представники фракції Партії регіонів розблокувати трибуну і для того, щоб спікер парламенту без відкриття пленарного засідання поінформував про результати погоджувальної ради. Обидві пропозиції голови ВР були підтримані лише фракціями коаліції.

У свою чергу, лідер фракції БЮТ Іван Кириленко висловив здивування тим, що регіонали, маючи достатню кількість голосів разом з іншими фракціями, вчора відмовилися голосувати шляхом підняття рук за ці документи. “Я переконаний, що вони бояться результативного голосування, тому що це боляче вдарить по бізнесу депутатів-регіоналів”, – сказав Кириленко. Як компроміс для розблокування роботи Кириленко запропонував сьогодні розглянути кадрові питання, а завтра перейти до голосування щодо законопроектів про підвищення соцстандартів. “Давайте приймемо кадрові рішення, а вони підтягують людей”, – сказав лідер фракції БЮТ.

Тим часом, заступник лідера фракції НУ-НС Олександр Третьяков висловив здивування тим, що регіонали вже не згодні голосувати щодо законопроектів про соцстандарти персонально, оскільки при прийнятті цього рішення вони не висловлювали претензій. “Ви не блокували трибуну, і рішення приймалося за вашої згоди”, – сказав Третьяков.

Як очікувалося, 23 вересня Рада мала розпочати засідання з голосування по законопроектах про соціальні стандарти, але регіонали з самого ранку продовжили блокувати роботу.

***

Учора, 22 вересня, спікер ВР закрив вечірнє засідання парламенту на 30 хвилин раніше запланованого терміну через те, що депутати від фракції ПР заблокували трибуну і президію парламенту. Регіонали заблокували роботу після того, як парламентарії не підтримали пропозицію про скасування рішення про зміну способу голосування по законопроектах про соціальні стандарти.

Розпочалось вечірнє засідання парламенту з перерви на вимогу фракцій ПР і КПУ. Лідер Партії регіонів Віктор Янукович, який перервав свою робочу поїздку до Сумської області для участі в засіданні парламенту, перед перервою звинуватив коаліцію в профанації: “Я хочу повідомити, що зараз у парламенті відбувається чергова профанація від коаліції … Вони знайшли вихід, як не голосувати за закон про підвищення зарплат і пенсій. Спочатку вони послали своїх депутатів у відрядження, у т.ч. ВР направила депутатів у відрядження, а зараз вони скористалися картками, і проголосували за постанову про голосування за допомогою підняття руки. Це профанація “.

Вранці 22 вересня регіонали не почали блокувати трибуну і президію парламенту та Рада відкрила своє ранкове засідання. Крім підвищення соцстандартів на порядку денному було подання Кабміном проекту держбюджету-2010. Першим голосуванням Рада встановила, що голосування по п`яти законопроектах, що стосуються підвищення мінімальних соцстандартів, здійснюватиметься шляхом підняття депутатами рук. Проте, фракція БЮТ заявила, що не буде голосувати за жоден з п`яти проектів про підвищення соцстандартів. Заступник голови фракції ПР Ганна Герман при цьому висловила побоювання, що парламент не зможе прийняти законопроекти про підвищення соцстандартів.

“Ми маємо інформацію про те, що Блок Литвина домовився з Блоком Тимошенко спеціально змінити форму голосування, знаючи, що кількох депутатів сьогодні немає в залі, і ці кілька депутатів не можуть голосувати особисто”, – заявила Герман на засіданні парламенту. Її колега по фракції Микола Азаров заявив, що ПР вважає провокацією зміну способу голосування за 5 законопроектів. “Зроблено це спеціально, щоб завалити законопроекти, знаючи, що в будь-якій фракції від 5 до 10 чоловік завжди відсутні. Це ще раз показує суть цих фракцій … І не треба спекулювати на тому, що хтось із нашої фракції відсутній”, – сказав Азаров.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня