Семенюк-Самсоненко попросила СБУ і Генпрокуратуру перевірити дії Тимошенко

Семенюк-Самсоненко попросила СБУ і Генпрокуратуру перевірити дії ТимошенкоСекретар політради СПУ, екс-глава Фонду держмайна Валентина Семенюк-Самсоненко звернулася до голови СБУ і генпрокурора з проханням перевірити дії прем`єр-міністра Юлії Тимошенко, в яких, на її думку, є ознаки злочину – перевищення влади або службових повноважень.

“Звертаюся до вас стосовно захисту інтересів українського народу, держави, в тому числі, його економічної безпеки, які охороняються законом, оскільки вважаю, що дії прем`єр-міністра у сфері приватизації та управління об`єктами державної власності є незаконними і завдають істотної шкоди державним інтересам”, — йдеться у заяві соціаліста, оприлюдненому Соцпартією.

Семенюк-Самсоненко зазначила, що згідно з 19-ю статтею Конституції, органи державної влади, посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Однак, за словами Семенюк-Самсоненко, останнім часом прем`єр-міністром Юлією Тимошенко представлені доручення на адресу ФДМУ, які суперечать чинному законодавству, а саме:

• розпорядження № 33810 1-09 від 19.06.2009 щодо прискорення продажу пакета акцій ВАТ Одеський припортовий завод;

• розпорядження № 34860/3/1-09 від 08.07.2009 року, яке стосується забезпечення проведення до 1 жовтня нинішнього року конкурсу з продажу акцій ОПЗ;

• розпорядження № 34860/3/1-09 від 08.07.2009 року, щодо забезпечення проведення до 1 грудня 2009 року продажі пакетів акцій обласних енергокомпаній.

Ці розпорядження, на думку Семенюк-Самсоненко, видані всупереч вимогам ст.ст. 8, 19, п.5 ст. 116 Конституції, Законів України Про управління об`єктами державної власності і Про приватизацію державного майна, Указу Президента № 200 від 06.03.2008 року, яким введено в дію рішення РНБО від 15.02.2008 року Про забезпечення національних інтересів і нацбезпеки в сфері приватизації та концептуальні засади їх реалізації.

У своїй заяві Семенюк-Самсоненко також зазначила, що її звернення 22 вересня були підписані генпрокурором і головою СБУ, розпочато перевірку викладених фактів.

Нагадаємо, що Фонд держмайна 15 липня оголосив конкурс з продажу 99,567% держпакета акцій ОПЗ. Стартова ціна пакета становить 4 млрд. гривень. Конкурс повинен відбутися через 75 днів після його оголошення. 17 вересня Президент України своїм указом припинив дію положень постанови Кабміну від 3 грудня минулого року, якими передбачено проведення приватизації ОПЗ.

Тимошенко 22 вересня запевнила, що приватизація ОПЗ відбудеться у встановлений термін – 29 вересня 2009 року, незважаючи на указ Президента. Окружний адміністративний суд Києва виніс три постанови про заборону ФДМУ проводити конкурс з приватизації ОПЗ: за позовами екс-голови Фонду державного майна України Валентини Семенюк-Самсоненко, ВАТ Азот (Черкаси) і ВАТ Дніпроазот.

22 вересня ФДМ повідомив, що заявки на участь в конкурсі з приватизації ОПЗ подали ТОВ Азот-сервіс (Росія), ТОВ Фрунзе-Флора (Україна), ТОВ Нортіма (Україна).

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня