Посол Чехії в Україні опинився в центрі корупційного скандалу з візами

Посол Чехії в Україні опинився в центрі корупційного скандалу з візамиЧеська антикорупційна поліція перевіряє діяльність посольства Чехії в Києві і генерального консульства у Львові. Правоохоронців цікавить схема телефонного замовлення віз громадянам України.

Об`єктом уваги антикорупційної поліції стали посол Чехії в Україні Ярослав Башта і генеральний консул у Львові Ладіслав Граділ. Слідчих цікавить, як діяла система телефонного замовлення віз і хто безпосередньо причетний до її введення.

Кожен дзвінок у львівське консульство коштував абоненту 310 крон (близько $ 18), а гроші йшли на рахунок приватного чеського агентства, яке, всупереч правилам, посольство обрало без конкурсу. Раніше системи телефонного замовлення віз працювали в п`яти дипломатичних представництвах Чехії за кордоном, і всюди ними опікувались міжнародні компанії. Виключення з невідомих причин було зроблено для України.

Анонімне джерело з чеського міністерства закордонних справ повідомило, що роль київського посла Ярослава Башти в телефонній афері недостатньо зрозуміла, але львівський консул Ладіслав Граділ не міг не знати, що згадана система є системою присвоєння грошей.

Зі свого боку чеське дипломатичне відомство відмовилося коментувати візовий скандал. Прес-секретар антикорупційної поліції також сказав, що з тактичних міркувань правоохоронці не оприлюднюють деталі слідства.

Нагадаємо, у травні обурення МЗС України викликали нововведення, введені Чехією для отримання довгострокових віз громадянами України: вимога надати крім інших документів довідку про відсутність тяжких інфекційних захворювань.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня