Львівська облрада не підтримала рішення про перепоховання Бандери в Україні

Львівська облрада не підтримала рішення про перепоховання Бандери в УкраїніУчора Львівська облрада не підтримала запропоноване фракцією Української народної партії звернення до Президента про перепоховання в Україні останків керівників ОУН Степана Бандери і Євгена Коновальця, а також голови Директорії УНР Симона Петлюри.За проголосували 43 депутати з 86 присутніх (всього в облраді 120 депутатів).

Представляючи проект рішення, депутат від УНП Юрій Візняк заявив, що необхідно вжити всіх заходів з перепоховання. “Першим кроком має стати визнання на державному рівні воїнів ОУН-УПА борцями за незалежність України”, – упевнений він.

Коли текст звернення було зачитано, голова облради Мирослав Сеник попросив колег “не поспішати з прийняттям рішення, оскільки є багато різних думок щодо цього питання”.

Розбіжності виникли при обговоренні місця можливого перепоховання. Візняк запропонував “до створення пантеону Героїв України в Києві перепоховати прах Степана Бандери у Львові”.

З цим не погодилися більшість депутатів. На думку Ростислава Новоженця (БЮТ) “проект можна прийняти за умови, що прах перепоховають у Києві, адже Бандера боровся не за автономію Львівщини, а за незалежність України”.

Представник Нашої України Роман Дідусь також наполягає на перепохованні в столиці: “Спочатку слід побудувати пантеон, а потім розглядати питання про перепоховання. Крім того, необхідно отримати згоду родичів”.

Фракція Наша Україна у голосуванні з цього питання не брала участі. Візняк зізнався, що засмучений таким рішенням облради. “Мене здивувала позиція Нашої України. Навіть депутати БЮТ проголосували частково. Ми будемо і надалі відстоювати цю ідею, збирати підписи і звертатися до керівництва країни від імені громадян України”, – зазначив він.

Між тим, Львівська облрада звернулася до Президента щодо присвоєння Бандері звання Героя України. Також депутати вимагають заснування державної відзнаки – Ордена Степана Бандери.

Крім того, облрада просить встановити День українського війська державним святом, яке відзначатиметься щорічно, 14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці. Своїм рішенням обласна рада вимагає скасування указу президента Леоніда Кучми від 23 лютого 1999 року Про Дня захисника Вітчизни.

Як повідомлялося, на сесії Львівської облради депутати хвилиною мовчання вшанували пам`ять убитих і закатованих Червоною армією.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня