Янукович розраховує на депутатів, “які ще не втратили совість”

Янукович розраховує на депутатів, Лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявив, що очолювана ним фракція у Верховній Раді невідступно буде домагатися, щоб народні депутати приймали закон про підвищення соціальних стандартів своїми картками з використанням системи Рада, а не шляхом підняття рук.

Сьогодні під час робочої поїздки до Полтави політик нагадав, що очолювана ним політсила поставила перед собою завдання – переконати депутатів усіх фракцій прийняти цей закон.

“Ми не зупиняли переговори. Ми закликаємо до їх совісті. Ми будемо стояти до кінця”, – сказав Янукович, додавши, що блокування трибуни фракцією ПР є вимушеним заходом у такій ситуації.

Також він зазначив, що запропонований головою ВР Володимиром Литвином спосіб прийняття цього закону підняттям рук є “профанацією та клоунадою”, що не передбачено регламентом Верховної Ради. Як зауважив політик, це було зроблено навмисно і з урахуванням того, що фракція Партії регіонів через об`єктивні причини не зможе зібратися в сесійній залі в повному складі.

“Такого цинізму з боку коаліції трьох фракцій – БЮТ, НУ-НС і Блоку Литвина – ще не було в історії держави”, – зазначив Янукович і наголосив, що фракція Партії регіонів буде домагатися прийняття цього закону шляхом голосування картками депутатів. “Ми знаємо, що набереться близько 20-30 депутатів у інших фракціях, які ще не втратили совість, і вони проголосують. А якщо вони будуть підніматися (йдеться про підняття рук) – їх просто не пустять до сесійної зали”, – запевнив лідер опозиції.

Крім того, перший заступник голови фракції ПР Олександр Єфремов сьогодні заявив, що 24 вересня фракція буде конструктивно працювати в сесійній залі. “Ми будемо завтра конструктивно працювати в залі щодо прийняття законопроектів щодо підвищення соціальних стандартів”, – сказав він. Регіонал запевнив, що фракція готова до будь-якого способу голосування за зазначені законопроекти. “Ми будемо готові до будь-якої системи голосування в залі, але все-таки вважаємо, що не потрібно маніпулювати народними депутатами, і потрібно застосовувати традиційну систему голосування”, – сказав нардеп.

Тим часом, заступник голови Ради, бютівець Микола Томенко сьогодні запропонував депутатам-регіоналам, які систематично відмовляються відвідувати пленарні засідання, скласти свої депутатські повноваження. Під час погоджувальної ради віце-спікер зазначив, що якщо у депутатів від фракції ПР є проблеми, то їх не потрібно переносити на весь парламент і робити недієздатною ВР.

“Невже депутатів як худобу потрібно звозити на засідання? Ключова теза наступна: народ сидів займався своїми справами і несподівано дізнався, що потрібно ходити на роботу”, – сказав Томенко.

Віце-спікер зазначив, що 22 вересня регіонали, дочекавшись початку вечірнього пленарного засідання, побачили, що все одно не вистачає людей, щоб ухвалити рішення стосовно законопроектів щодо підвищення соцстандартів. “Тепер теза про те, що, давайте, дочекаємося четверга. Давайте я очолю тоді закордонний округ і буду з урною їздити і збирати голоси. Потрібно совість якусь мати”, – сказав Томенко.

При цьому віце-спікер додав, що “якщо людина системно хвора, якщо займається своїм підприємством, так нехай пише заяву і складає мандат”. Він назвав нонсенсом, коли депутати від фракції ПР їдуть з робочою поїздкою Україною в той час, як відбуваються пленарні засідання. “І ця велика людина перервала свою робочу поїздку, щоб прийти на роботу у Верховну Раду. Хтось це зупинить чи ні?”, – Сказав Томенко.

Як повідомлялося, сьогодні, 23 вересня, Рада не змогла відкрити засідання: регіонали з самого ранку продовжили блокувати роботу, а лідери не досягли згоди щодо поновлення пленарного засідання. Олександр Єфремов вранці заявив, що регіонали мають намір 24 вересня забезпечити явку всього складу фракції для результативного голосування за законопроекти про підвищення соцстандартів. “Ми серйозно поставили завдання постаратися до завтрашнього дня привести в Раду якомога більшу кількість своїх депутатів і вийти на голосування”, – сказав він.

Регіонали заблокували роботу ВР увечері 22 вересня після того, як парламентарії не підтримали пропозицію про скасування рішення про голосування по п`яти законопроектах про соцстандарти не картками, а руками. Лідер Партії регіонів Віктор Янукович перервав свою робочу поїздку до Сумської області для участі в засіданні парламенту.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня