Литвин не розуміє, чому регіонали не хочуть голосувати руками

Литвин не розуміє, чому регіонали не хочуть голосувати рукамиГлава Верховної Ради Володимир Литвин висловив переконання, що в парламенті є достатньо голосів для прийняття законопроектів про підвищення соцстандартів, але він не розуміє, чому депутати з фракції Партії регіонів відмовляються від голосування руками . Сьогоднішня погоджувальна рада лідерів фракцій поки що не дала результату.Про це Литвин заявив сьогодні під час погоджувальної ради. Він зазначив, що протягом 20 днів представники фракції Партії регіонів блокували роботу ВР і не давали певним чином приймати закони про підвищення соцстандартів, а тепер відмовляються голосувати і руками.
Коментуючи заяву Януковича, що всі законопроекти повинні голосуватися руками, якщо вже змінено процедуру щодо законопроектів про підвищення соціальних стандартів, Литвин сказав: “Немає питань, внесіть постанову і нехай ВР її розгляне”. Водночас, за словами голови ВР, уже сьогодні зрозуміло, що рішення про підвищення соціальних стандартів не потрібно.

Крім того, 23 вересня в ефірі 5 каналу Володимир Литвин спрогнозував, що роботу парламенту будуть продовжувати блокувати, навіть якщо парламент ухвалить закон, що передбачає підвищення рівня соціальних стандартів. “Блокування, я стверджую, буде здійснюватися за будь-якого приводу. Буде прийняте це рішення (про підвищення соцстандартів), буде інший ультиматум для того, щоб Україна остаточно впала, і взяти її просто так і людей, якомога простіше, і якомога дешевше” , – сказав він.

Між тим, лідер фракції БЮТ Іван Кириленко на засіданні погоджувальної ради заявив, що в парламенті є голоси для здійснення кадрових призначень в уряді. За його словами, якщо фракція Партії регіонів не має можливості голосувати за законопроекти про підвищення соцстандартів, то розгляд цього питання потрібно перенести, а сьогодні розглядати кадрові питання і почати процедуру розгляду проекту державного бюджету на 2010 рік. “У нас є голоси, щоб робити кадрові призначення в уряді”, – заявив він.

Також Кириленко зазначив, що на сьогодні підвищити соціальні виплати можна тільки знайшовши джерела їх фінансування. За його словами, в парламенті зроблено все, щоб питання про введення податку на багатство, підвищення акцизів на алкогольні напої навіть не були включені до порядку денного. Він вважає, що саме прийняття таких рішень дало б можливість додатково отримати 10 млрд. гривень, які б можна було спрямувати на підвищення соцвиплат. Водночас, зазначив Кириленко, у парламенті “навіть на поріг не пустили” розгляд даний законопроектів. Він наголосив, що не можна вирішувати соціальні питання шляхом друкування грошей, що призведе до величезної інфляції та “зруйнує всю країну”.

У відповідь на це один з лідерів Партії регіонів Микола Азаров зазначив, що Кириленко виступив “у виборчому ключі”. За його словами, ніяких компромісів, зокрема між урядом і парламентом не шукати в плані підвищення соціальних стандартів. Азаров зазначив, що уряд не тільки не брав участі в засіданнях робочої групи парламенту, але й не вносив жодних пропозицій для знаходження спільного рішення. Разом з тим, він зазначив, що дивним є звинувачення з боку фракцій БЮТ і НУ-НС фракції Партії регіонів у блокуванні трибуни, оскільки свого часу саме ці фракції, блокуючи роботу парламенту, призвели до позачергових парламентських виборів. Азаров зазначив, що зміна способу голосування – це не що інше, як “спосіб завалити цей законопроект, або прийняти його тільки в першому читанні, а потім заблокувати його прийняття як закону”.

У свою чергу, лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко заявив, що фракція не підтримає зміну способу голосування за законопроекти щодо підвищення соціальних стандартів. “Ми не повинні бути під диктатом однієї, навіть найбільшої, фракції Верховної Ради”, – зазначив він.

Також Мартиненко, звертаючись до керівництва фракції Партії регіонів (на засіданні погоджувальної ради присутні Віктор Янукович, Олександр Лавринович, Олександр Єфремов) запитав, чи відповідає дійсності інформація про те, що народний депутат В`ячеслав Богуслаєв з фракції ПР від імені підприємців заявив, що не голосуватиме за законопроекти про підвищення соціальних стандартів.

Крім того, лідер фракції Блоку Литвина Ігор Шаров також заявив, що очолювана ним фракція не голосуватиме за зміну процедури голосування за законопроекти про підвищення соцстандартів. Він зазначив, що фракція Блоку Литвина готова працювати по законопроектах, які передбачені порядком денним, визначеним на погоджувальній раді у понеділок.

Нагадаємо, що сьогодні, 24 вересня, нардепи від фракції ПР другий день поспіль блокують трибуну і президію парламенту перед початком пленарного засідання.

Учора, 23 вересня, лідер Партії регіонів Віктор Янукович зауважив, що очолювана ним фракція невідступно буде домагатися, щоб народні депутати приймали закон про підвищення соціальних стандартів своїми картками з використанням системи Рада, а не шляхом підняття рук.

23 вересня Рада не змогла відкрити засідання: регіонали з самого ранку заблокували роботу, а лідери фракцій не досягли згоди щодо поновлення пленарного засідання. Олександр Єфремов вранці заявив, що регіонали мають намір 24 вересня забезпечити явку всього складу фракції для результативного голосування за законопроекти про підвищення соцстандартів. “Ми серйозно поставили завдання постаратися до завтрашнього дня привести в Раду якомога більшу кількість своїх депутатів і вийти на голосування”, – сказав він.

Регіонали заблокували Раду ще ввечері 22 вересня після того, як парламентарії не підтримали пропозицію про скасування рішення про голосування по п`яти законопроектіах про соцстандарти не картками, а руками. Лідер Партії регіонів Віктор Янукович тоді перервав свою робочу поїздку до Сумської області для участі в засіданні парламенту.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня