Донецька міськрада попросила Міносвіти виключити з тестів “спірні історичні питання”

Донецька міськрада попросила Міносвіти виключити з тестів Депутати Донецької міської ради ухвалили рішення звернутися з клопотанням до Міністерства освіти і науки України з пропозицією виключити з практики зовнішнього незалежного оцінювання знань “спірні історичні питання”.

Рішення прийняла 37-а сесія Донецької міськради 5 скликання 23 вересня.

На думку депутатів, сучасні підручники історії України “не відповідають вимогам консолідації нації, не об`єктивно висвітлюють історичні події, носять тенденційний характер”.

Своє рішення депутати обґрунтовують, в першу чергу, результатами Аналізу підручників Історії України 5-11 класів, підготовленого управлінням освіти міськради із залученням вчителів історії. У даному Аналізі вказується на численні історичні нестиковки, які, на думку донецьких істориків, допущені авторами підручників. Причому, це стосується практично всіх розділів історії України – від Київської Русі до фактів діяльності УПА і сучасних подій.

У зв`язку з цим у рішенні сесії депутати просять Міносвіти вже в 2009/2010 навчальному році виключити з практики зовнішнього оцінювання знань “питання, що мають різні точки зору (і відповідно, відповіді) на історичні факти історії України” (у рішенні сесії так і записано: “історичні факти історії України”).

Депутати також просять Міносвіти: включити в підручники списки додаткової літератури зі спірних історичних фактів; при підготовці матеріалів підручників для навчальних закладів підходити до трактування історії з позиції толерантності, політкорекності, свідомості взаємозалежності націй у європейському суспільстві; прискорити процес обговорення, оформлення і затвердження Національної концепції історичної освіти.

Як повідомлялося, на початку тижня Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив Офіційний звіт про результати зовнішнього оцінювання знань випускників загальноосвітніх навчальних закладів України у 2009 році.

“Лише 41% учасників зовнішнього оцінювання визначили чинники, які зумовили виникнення українського козацтва в XV-XVI століттях. Правильно назвати подію, з якої почалося звільнення України від нацистської окупації, змогли 29% тих, хто проходив тести з історії України. Лише 46% учасників тестування знають про процеси державотворення в Україні початку 90-х років XX століття. Усього 38% майбутніх студентів змогли правильно вказати дати прийняття Конституції незалежної України, схвалення Декларації про державний суверенітет, Акта проголошення незалежності України “, – зокрема, зазначили в українському центрі .

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня