Рада не може розпочати засідання. Литвин заявив, що не допустить бійки

Рада не може розпочати засідання. Литвин заявив, що не допустить бійкиПредставники парламентських фракцій знову не дійшли згоди у питанні розблокування роботи Верховної Ради України. Голова Ради Володимир Литвин заявив, що не допустить “погрому в парламенті”.

Засідання сьогоднішньої погоджувальної ради, яке тривало півтори години, так і не принесло ніяких результатів. Учасники засідання обговорювали 4 пропозиції.

Перша полягала в тому, щоб за законопроекти про підвищення соціальних стандартів голосувати згідно з раніше прийнятим рішенням – підняттям рук. Друга пропозиція – відкласти розгляд цих проектів рішень і розглядати питання щодо бюджетного процесу 2010 року. Третя пропозиція – скасувати рішення про голосування підняттям рук і повернутися до голосування за допомогою електронної системи Рада. Четверта пропозиція – затвердити постановою регламент парламенту, скасувавши, таким чином, всі постанови щодо голосування неелектронні способом, але зазначити при цьому, що жодна з фракцій не буде вдаватися до блокування.

Представники фракції Партії регіонів продовжували наполягати на своїх вимогах і заявили, що розблокують роботу ВР тільки за умови голосування за законопроекти про підвищення соцстандартів за допомогою системи Рада. “Ми готові працювати, але давайте виправимо ту помилку, яка була зроблена”, – сказав лідер фракції Віктор Янукович.

У свою чергу, голова ВР Володимир Литвин заявив, що готовий до розгляду всіх пропозицій. Водночас, він у черговий раз зазначив, що парламент не може бути заручником вимог однієї фракції і потрібно знайти компроміс. “Ви великі і можете блокувати, а що тоді робити дрібним”, – сказав Литвин, звертаючись до фракції ПР.

У свою чергу, лідер фракції БЮТ Іван Кириленко вкотре висловив позицію своєї політичної сили про те, що БЮТ не буде голосувати за прийняття законів про підвищення соцстандартів, оскільки вони є популістськими. При цьому він додав, що в принципі БЮТ готовий голосувати за зазначені закони в пакеті з призначенням міністром фінансів представника фракції Партії регіонів Миколи Азарова, який візьме на себе виконання цих популістських зобов`язань. Азаров же відповів, що погодиться на цю пропозицію за умови, що прем`єр-міністром буде Янукович. Разом з тим, підсумовуючи цей діалог, віце-спікер парламенту Микола Томенко сказав: “Ну, ось і досягли компромісу, залишилося ще Президента призначити”.

Під час засідання погоджувальної ради відбулася суперечка між Литвином і Януковичем. Зокрема, лідер ПР вкотре почав викладати своє бачення ситуації і, звертаючись до Литвина, сказав: “Якщо ви не розумієте, то запишіть і прочитайте”. У відповідь голова ВР сказав, що у нього з пам`яттю все нормально і запропонував зробити перерву в засіданні погоджувальної ради і відновити його в 12:00. На цю пропозицію Янукович зауважив, що представникам фракцій немає сенсу більше збиратися.

Пізніше на прес-конференції, відповідаючи на запитання про можливість роботи в парламенті, не дивлячись на блокування трибуни фракцією Партії регіонів, Литвин сказав, що сьогодні “депутати перебувають у збудженому стані”, і зазначив, що буде робити все “для того, щоб не піддатися на провокації “. Він сказав, що не можна допустити ситуації, щоб “від загроз переходили до практичних дій”.

“Я такої розкоші нікому не дозволю, щоб провокувати бійку в парламенті, щоб влаштувати погром у парламенті”, – наголосив Литвин. Спікер повідомив, що на сьогоднішній день є близько 240 голосів народних депутатів України для прийняття в першому читанні законопроекту про підвищення соціальних стандартів. За його словами, мова йде про можливість підтримки такого законопроекту фракціями КПУ, Блоку Литвина, більш ніж 20 народними депутатами України з фракції НУ-НС і фракцією Партії регіонів, у якій налічується понад 170 народних депутатів.

Литвин зазначив, що голосування не відбувається через те, що в самій фракції ПР не можуть домовитися щодо необхідності прийняття такого рішення. “Проблема не у Верховній Раді, а проблема в тому, що не можуть знайти спільне рішення у фракції Партії регіонів”, – зазначив голова ВР, вкотре наголосивши, що сьогодні в парламенті реалізується сценарій, при якому “працююча Верховна Рада України не потрібна “.

Як повідомлялося, сьогодні, 24 вересня, нардепи від фракції ПР знову заблокували трибуну і президію парламенту перед початком пленарного засідання, наполягаючи на зміні процедури голосування за законопроекти щодо підвищення соцстандартів. На погоджувальній раді голова Верховної Ради висловив переконання, що в парламенті є достатньо голосів для прийняття законопроектів про підвищення соцстандартів, але він не розуміє, чому депутати з фракції Партії регіонів відмовляються від голосування руками. “Ми не дозволимо, щоб ви нам диктували піднімати руки або ноги, – сказав, у свою чергу, Янукович … – 18 років голосували картками”.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня