Тимошенко закликала Януковича повернути Межигір`я

Тимошенко закликала Януковича повернути Межигір`яПрем`єр-міністр Юлія Тимошенко звернулася до лідера Партії регіонів Віктора Януковича із закликом повернути в держвласність резиденцію Межигір`я. А депутати від БЮТ вимагають від Генпрокуратури повернути оригінали документів, що засвідчують право на власність земель резиденції.

Увечері 23 вересня, виступаючи в прямому ефірі ТК Місто в Полтаві, прем`єр зазначила, що її шокує відношення колишніх керівників країни до держвласності. “Чому в нас кожен чиновник, який іде з посади, забирає щось із собою? … А тут забрали цілу державну резиденцію, де приймали іноземних гостей, президентів інших країн, забрали 140 гектарів історичного культурного заповідника “, – зазначила Тимошенко.

Вона закликала Януковича у разі реєстрації його кандидатом на пост Президента України повернути Межигір`я.

Тим часом, члени фракції БЮТ зажадали від Генпрокуратури повернути оригінали документів, що засвідчують право на власність земельної ділянки в урочищі Межигір`я в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області.

Як повідомив народний депутат-бютівець Святослав Олійник, ним і народним депутатом від БЮТ Сергієм Власенко стосовно цього було направлено відповідне звернення до Генерального прокурора Олександра Медведька. Як наголошується в документі, 2 вересня 2009 року голова парламентської комісії з розслідування обставин незаконного арешту голови Донецької облради Бориса Колесникова в 2005 році Микола Джига вилучив у голови Вишгородської райдержадміністрації оригінали документів, що засвідчують право на власність земельної ділянки в урочищі Межигір`я. На даний момент оригінали цих документів перебувають у Генеральній прокуратурі.

Депутати впевнені, що Янукович боїться, щоб документи на резиденцію не побачив світ, і “ховає їх у темному ящику Генеральної прокуратури”. На їхню думку, і голова Слідчої комісії, і Генпрокуратура використовуються як інструмент приховування темної історії заволодіння Межигір`ям, а витребування документів – ініціатива Януковича.

“Робота комісії дискредитована, а функція прокуратури з органу, який повинен здійснювати нагляд за дотриманням законності, фактично зведена до камери зберігання сумнівних документів”, – заявив Олійник. Він зауважив, що його дивує, як “людина, яка претендує на посаду глави держави, дрібно використовує залишки свого донецького ресурсу в особистих інтересах”.

“Що ж стосується Генеральної прокуратури, то виникає питання, що вона взагалі збирається робити з цими документами”, – сказав бютівець.

Як повідомлялося, 17 вересня стало відомо, що глава спецкомісії Ради, регіонал Микола Джига вилучив усі документи, що стосуються дачі Межигір`я. Без документів домогтися повернення резиденції в держвласність буде досить складно, заявив заступник міністра юстиції Євген Корнійчук.

Водночас, Віктор Янукович заявив, що ескалацією конфлікту навколо резиденції Межигір`я прем`єр-міністр відволікає увагу від справжніх проблем країни і людей, і виявляє байдужість до їх вирішення. “Не тим вона займається”, – наголосив він.

Нагадаємо, 26 серпня Кабмін ухвалив рішення про повернення в держвласність резиденції Межигір`я, де проживає Янукович. “Те, що Янукович особисто для себе саме цю урядову резиденцію забрав під свою дачу – не зійде з рук”, – сказала глава уряду Юлія Тимошенко. Кабмін доручив Мін`юсту подати позов до суду стосовно повернення резиденції у держвласність. Міністр юстиції Микола Оніщук 9 вересня повідомив, що Кабмін вирішив доопрацювати текст позовної заяви. Янукович запевняв, що на законних підставах проживає в приватному будинку на території резиденції.

Учора, 16 вересня Кабінет міністрів надав Межигір`ю статус природного заповідника, поширивши його на всі 137 гектарів колишньої урядової резиденції, яка була виведена з держвласності. Міністр екології Георгій Філіпчук висловив думку, що надання статусу заповідника допоможе державі повернути Межигір`я у держвласність.

***

У 2007 році державну резиденцію Межигір`я було передано у власність НАК Надра України. Вже тоді БЮТ заявив, що 136 гектарів землі та 94 інфраструктурних об`єктів держави були передані Надрам незаконно. У свою чергу Київський апеляційний господарський суд визнав законним відчуження держрезиденції та передачу її у приватні руки.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня