Опитування: Рейтинги Януковича і Тимошенко підвищилися, а Яценюка – знизився

Опитування: Рейтинги Януковича і Тимошенко підвищилися, а Яценюка - знизивсяПрезидентські рейтинги Віктора Януковича і Юлії Тимошенко зросли, в порівнянні з серпнем поточного року, а рейтинг Арсенія Яценюка знизився. Про це свідчать результати щомісячного національного дослідження Omnibus, проведеного компанією TNS в Україні у вересні.

Згідно з результатами дослідження, президентські рейтинги основних конкурентів такі: Янукович – 21,4%, Тимошенко – 14,2%, Яценюк – 9,1%.

У порівнянні з результатами аналогічного дослідження, проведеного в серпні, спостерігається явна динаміка зростання та зниження рейтингу тих чи інших фаворитів президентських перегонів. Лідер Партії Регіонів продовжує залишатися лідером і підвищив свій рейтинг на 2,2% (у серпні він набрав 19,2%). Позитивним зростанням відзначився і рейтинг прем`єра – вінз на 3,1% (показник за серпень – 11,1%). А рейтинг третього фаворита перегонів – Яценюка – упав з 11,1% до 9,1%. Таким чином, якщо ще місяць тому Яценюк вийшов з Тимошенко на один рівень, то зараз між ними відчутний розрив – 5%, зазначили експерти.

Решта учасників боротьби за президентський пост залишилися на колишніх позиціях і коливання їхнього рейтингу, в порівнянні з минулим місяцем, незначні. Так, чинний Президент Віктор Ющенко набирає 2,8% (аналогічний показник у серпні – 3%); нинішній спікер парламенту Володимир Литвин має незмінний рейтинг – 3,7%; лідер комуністів Петро Симоненко також залишається в межах трьох відсотків (рейтинг у серпні та вересні відповідно 2,7% і 3,1%).

Експерти TNS в Україні зазначили, що, якщо “відкинути” тих респондентів, які рішуче відмовляються скористатися своїм правом голосу, ще не визначилися у своїх симпатіях або ж не можуть відповісти, а таких людей в сукупності набирається 21%, то Янукович отримує у першому турі виборів Президента України приблизно 32%, Тимошенко – 21,3%, Яценюк – 13,6%.

Таким чином, можна спостерігати досить схожий розподіл голосів. Щодо рівня довіри до політиків дослідження показало, що Януковичу як політику довіряють 27,4% респондентів і 66% не довіряють. У порівнянні з попереднім місяцем, він трохи поліпшив показники, підвищивши на пів-відсотка довіру до себе і навпаки, знизивши на 1% недовіру.

Схожа ситуація й у Тимошенко: їй почали довіряти майже на два відсотки більше – рівень довіри зріс з 22,9% (у серпні) до 24,8% (у вересні). У той час , як число тих, хто не довіряє, зменшилося з 71,4% до 70,1%.

Водночас, довіра до Яценюка впало на 1% і на сьогоднішній день складає 25,4%, а число тих, хто не довіряють, зросло до 63,2%. Крім того, Яценюк має найбільшу кількість тих, хто не визначився щодо довіри до нього. Якщо щодо Януковича і Тимошенко не визначилися по п`ять відсотків, то у Яценюка аналогічний показник становить 11,3%.

Всього було опитано 1200 респондентів у віці 16-75 років, польовий етап – з 3 по 10 вересня.

***

TNS в Україні – це представник світового лідера в галузі маркетингових досліджень “на замовлення” – компанії TNS. Консультанти TNS, які є експертами в різних секторах ринку, надають якісну маркетингову інформацію і володіють інноваційним досвідом проведення маркетингових досліджень, допомагаючи своїм клієнтам вирішувати завдання протягом усього життєвого циклу продукту.

Omnibus – це різновид кількісного дослідження, яке щомісячно проводиться одночасно для декількох клієнтів з потрібних тем, а також містить постійний блок демографічних питань.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня