Дело: Бізнесмени з ПР повстали проти соціальних ініціатив Януковича

Дело: Бізнесмени з ПР повстали проти соціальних ініціатив ЯнуковичаФедерація роботодавців України звернулася до прем`єр-міністра Юлії Тимошенко з проханням перешкоджати підвищенню мінімальної зарплати, повідомило видання Дело.

Журналісти видання зазначили, що в листі, надісланому також у Мінфін і Верховну Раду, організація, в яку входять впливові бізнесмени та керівники підприємств, заявляє про неможливість забезпечити зростання зарплат на своїх підприємствах в умовах кризи.

“Федерація розуміє необхідність підвищення оплати праці, однак процес підвищення сприймався б як закономірний за умови збалансованості економічної та регуляторної політики”, – йдеться у зверненні Федерації. Крім того, члени організації стверджують, що підвищення соцстандартів стане можливим лише при стабільному курсі гривні, недопущення податкового тиску на бізнес, прогнозованих цінах на енергоносії і збалансований бюджет.

Дело нагадало, що Федерацію, яка відстоює інтереси роботодавців, очолює член фракції Партії регіонів Юрій Бойко. Саме ця політична сила і її лідер Віктор Янукович напередодні президентських виборів активно вимагають підвищувати соціальні стандарти.

Як стало відомо виданню, протест Федерації висловлює позицію всього бізнес-крила Партії регіонів. За інформацією джерел Дела в парламенті, на конфронтацію з автором законопроекту про підвищення стандартів Михайлом Папієвим пішли багато однопартійців-промисловців. “Я чув, як В`ячеслав Богуслаєв (депутат, власник Мотор Січі) та інші прямо в залі засідань налетіли на Папієва з претензією, що він своїм законом задушить їхній бізнес”, – передало видання слова одного з регіоналів.

Генеральний директор Федерації роботодавців Василь Надрага в коментарі Делу зазначив, що влада поки не відповіла на звернення організації. Разом з тим він відмовився коментувати колізію, коли Федерація, яку фактично контролює регіонал Юрій Бойко, виступає проти ініціативи, яку відстоює в парламенті лідер його політичної сили Віктор Янукович. “Я не хотів би заглиблюватися в політику, ми говоримо про реальний сектор економіки”, – резюмував Надрага.

У свою чергу член Партії регіонів і голова ради директорів Мотор Січі В`ячеслав Богуслаєв не приховує, що бізнес-крило партії незадоволене популістськими ініціативами соратників. “Так, ми справді розмовляли з Михайлом Папієвим (автор законопроекту про підвищення соцстандартів) на високих тонах, тому що він ніколи не нараховував людям зарплату і не знає, що це таке”, – пояснив виданню суть конфлікту депутат-промисловець.

Дело також зазначає, що для того, щоб запобігти публічному скандалу у своїй фракції і підтримати Віктора Януковича перед виборами, депутати від Партії регіонів вирішили не відмовлятися від ідеї підвищення соцвиплат. Вони погодилися підтримати альтернативний законопроект, автором якого став представник Блоку Литвина Олег Зарубінський. Він виступає за більш м`який сценарій підвищення зарплат, яке пропонує розпочати лише після виборів. Відповідно до законопроекту Зарубінського, з січня 2010 року мінімальна зарплата становитиме 869 гривень, а до кінця року поступово збільшиться до 922 гривень.

Пропозиція Зарубінського, як пише видання, здалася підприємцям з Партії регіонів більш компромісною. У підсумку на одному з останніх засідань фракції регіонали відклали законопроект свого соратника і домовилися голосувати за пропозиції колеги з Блоку Литвина. В`ячеслав Богуслаєв зазначив, що його підприємство зможе забезпечити рівень зарплат, передбачений у законопроекті Зарубінського. За підрахунками власника Мотор Січі, у разі позитивного голосування підприємству доведеться підвищити фонд оплати праці на 30%. Соратник Богуслаєва, власник концерну Норд Валентин Ландик був обережніший в оцінках соціальних ініціатив своїх колег по партії. Він лише зазначив, що якщо підвищення мінімальної зарплати буде проголосовано, то фонд оплати праці на його підприємствах збільшиться на чверть.

Разом з тим, видання зазначило, що найважче доведеться співвласнику Новокраматорського машинобудівного заводу, члену Партії регіонів Георгію Скудару. За його власними підрахунками, у разі вступу в дію законопроекту Зарубінського йому доведеться щомісяця додатково виплачувати своїм працівникам близько 15 млн. гривень – а це 40% фонду оплати праці.

Дело також нагадало, що в законопроекті регіонала Михайла Папієва, за який було проголосовано у першому читанні ще у червні, пропонувалося з 1 липня підвищити мінімальну зарплату до 825 гривень, з 1 жовтня – 865 гривень, з 1 грудня – 900 гривень. У відповідь Папієву член Блоку Литвина Олег Зарубінський написав законопроект, у якому пропонував підняти соцвиплати, однак вже після виборів – у січні 2010-го.

Як повідомлялося, сьогодні, 24 вересня, нардепи від фракції ПР знову заблокували трибуну і президію парламенту перед початком пленарного засідання, наполягаючи на зміні процедури голосування за законопроекти щодо підвищення соцстандартів. На погоджувальній раді голова Верховної Ради висловив переконання, що в парламенті є достатньо голосів для прийняття законопроектів про підвищення соцстандартів, але він не розуміє, чому депутати з фракції Партії регіонів відмовляються від голосування руками. “Ми не дозволимо, щоб ви нам диктували піднімати руки або ноги”, – сказав, у свою чергу, Янукович.

Представники парламентських фракцій так і не дійшли згоди в питанні розблокування роботи Ради. Литвин заявив, що “депутати перебувають у збудженому стані”, а також зазначив, що не допустить “погрому в парламенті”. Крім того, спікер зазначив, що голосування не відбувається через те, що в самій фракції ПР не можуть домовитися щодо необхідності прийняття такого рішення. “Проблема не у Верховній Раді, а проблема в тому, що не можуть знайти спільне рішення у фракції Партії регіонів”, – зазначив голова ВР, вкотре наголосивши, що сьогодні в парламенті реалізується сценарій, при якому “працююча Верховна Рада України не потрібна “.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня