Донецька облрада проти проведення референдуму щодо російської мови

Донецька облрада проти проведення референдуму щодо російської мовиСьогодні сесія Донецької обласної ради виступила проти проведення в регіоні консультативного референдуму про надання російській мові статусу державної поряд з українською. Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal{mso-style-parent:””;margin:0cm;margin-bottom:.0001pt;mso-pagination:widow-orphan;font-size:12.0pt;font-family:”Times New Roman”;mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;}@page Section1{size:595.3pt 841.9pt;margin:2.0cm 42.5pt 2.0cm 3.0cm;mso-header-margin:35.4pt;mso-footer-margin:35.4pt;mso-paper-source:0;}div.Section1{page:Section1;}–> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable{mso-style-name:”Обычная таблица”;mso-tstyle-rowband-size:0;mso-tstyle-colband-size:0;mso-style-noshow:yes;mso-style-parent:””;mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;mso-para-margin:0cm;mso-para-margin-bottom:.0001pt;mso-pagination:widow-orphan;font-size:10.0pt;font-family:”Times New Roman”;mso-ansi-language:#0400;mso-fareast-language:#0400;mso-bidi-language:#0400;}

З пропозицією розглянути на сесії проект Про проведення в Донецькій областіконсультативного референдуму з виявлення волі громадян Донецької області щодонадання російській мові статусу державної поряд з українською виступила ЛюдмилаКайоткіна, депутат облради від Блоку Вітренко Народна опозиція.

Свою пропозицію вона аргументувала тим, що сьогодні в Україні брутальнимчином порушуються права людини на використання рідної російської мови, фактичноздійснюється етноцид російського й російськомовного населення в країні,особливо гостро проблема дискримінації за мовним принципом здійснюється щодо громадянпівденного сходу України.

У свою чергу, голова постійної комісії облради, який виступив з приводуцієї пропозиції, з питань депутатської діяльності, етики, законності і правопорядкуВолодимир Генсицький пояснив, що, на думку депутатів облради, “постановкаданого питання сприятиме нагнітанню політичної напруги не тільки в області, а йу країні”.

Крім того, він нагадав, що питання, яке пропонують винести наконсультативний референдум, має загальнодержавне значення і КонституцієюУкраїни віднесено до компетенції Президента України.

Генсицький також наголосив, що, згідно із статтею 6 Закону України про Всеукраїнськиймісцевий референдум визначено перелік питань, які вносяться на розгляд місцевихреферендумів, але питання про надання російській мові статусу державної невходить в перелік питань, що вирішуються на місцевому референдумі.

Більше за те, він акцентував, що “результати таких референдумів не маютьабсолютно ніякої юридичної сили”, до того ж його проведення вимагатимедодаткового фінансування, тому підсумував: “Немає підстав для включення допорядку денного сесії даного питання”.

Головуючий на сесії голова облради Анатолій Близнюк підсумував: “Ця тема унас відома, ми її проходили, у нас вже є рішення, що російська мова єрегіональною – ми працюємо російською мовою, документація російською мовою. Намговорять, що ми порушуємо, з нами судяться… Ну і що далі?”. Він дорікнувКайоткіній, що цією пропозицією їх політична сила лише створює піар своїйпартії.

У результаті – більшістю голосів – 88 із 106 присутніх депутатів облрадипроголосували проти винесення на розгляд сесії питання про проведенняконсультативного референдуму.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня