YES: Криза приведе до відновлення балансу в світовій економіці

YES: Криза приведе до відновлення балансу в світовій економіціСвітова економіка після нинішньої кризи буде більш збалансованою з точки зору ролей різних країн і регіонів. До такого висновку дійшли учасники дискусії Новий економічний порядок після кризи на 6 щорічному саміті Ялтинської європейської стратегії (YES), який відбувається в Білій залі Лівадійського палацу Ялти.

На урочистому відкритті саміту засновник Ялтинської європейської стратегії Віктор Пінчук заявив, що сьогоднішня економічна криза зумовила необхідність об`єднання зусиль у боротьбі з нею у глобальних масштабах.

“Глобальна економічна криза почалася в одній країні, в одному секторі економіки, але дуже швидко поширилася на всі країни і всі сектори – зазначив він. – За таких обставин, очевидно, що єдиним рішенням може бути об`єднати зусилля і діяти разом – як в масштабах світу , так і в кожній окремій країні “.

 Пряма інтернет-трансляція з 6-го саміту YES

Одним із кроків у цьому напрямку, за словами Пінчука, і є сьогоднішній саміт, який носить назву Україна і світ після кризи. Він також нагадав, що на минулому саміті YES в липні 2008 року директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-кан описав непривабливу картину майбутньої глобальної економіки ще в той момент, коли криза стосувався іпотечної сфери – за 2 місяці до банкрутства Lehman Brothers, що стало відправною точкою економічної кризи. Фактично, це був надзвичайно точний прогноз майбутніх процесів у економіці, зазначив Пінчук.

“Наше завдання, – наголосив засновник Yes, – зібрати кращі ідеї, які дозволять нам розуміти світ навколо нас і його майбутню еволюцію, і таким чином допоможуть нам упоратися із прийдешніми змінами”.

Під час телемосту з учасниками саміту президент Ізраїлю Шимон Перес заявив, що основною рушійною силою виходу світової економіки з кризи стануть новітні технології. “Ізраїль виходить з кризи практично без втрат. Ми будуємося і розвиваємося”, – сказав він, додавши, що основним фактором успішного кризового менеджменту був розвиток новітніх технологій.

“Ізраїль – країна, небагата на природні ресурси. У нас немає великих запасів прісної води, у нас немає великої території, як в інших країнах. Але у нас є інновації і є розум”, – зауважив Перес. За словами президента, в Ізраїлі до кризи не надавали такого значення перевагам новітніх технологій. “Але з настанням кризи і настала нова ера – ера новітніх технологій. Саме вони будуть головною рушійною силою в посткризовому світі”.

З цієї точки зору, на думку президента Ізраїлю, криза сама по собі є хорошим стимулом для розвитку. “Коли людям щось не подобається, коли вони незадоволені, це спонукає їх до дії”, – сказав він. За його словами, для України доцільно перейняти таке ж ставлення до кризи. “Криза – це нестабільна ситуація. Але криза – це не кінець світу. Урок перший – не впадайте в депресію, шукайте приводи для оптимізму, шукайте, чим можна скористатися, як застосувати цей досвід”.

На думку голови правління гонконгської Хан Ланг Пропертіз Ронні Чана, після кризи встановиться новий економічний світовий лад – саме так, як це сталося після Великої депресії 20-30 років минулого століття. “Захід панував в економіці. Це було справедливо, але країни Азії, країни, що розвиваються, переживали великі економічні проблеми. Цей дисбаланс ми повинні подолати. Отже, йдеться не лише про відродження економіки, але й про те, щоб надавати більше можливостей країнам , які розвиваються “.

З цієї точки зору, на думку Чана зростає значення глобальної економічної регуляції. “Якщо б МВФ не було, його необхідно було б придумати сьогодні”, – зазначив він, сказавши, що моральне панування Заходу в світовій економіці після кризи буде помірніше, а світ – більш збалансованим.

У свою чергу, віце-президент Світового банку з питань Європи та Центральної Азії Філіп ле Уору зазначив, що сьогодні ми можемо дивитися на майбутнє світової економіки з оптимізмом. “У нас прекрасні можливості”, – сказав він, зазначивши, що необхідна впевненість в тому, що світ взяв у кризи “правильні уроки”. “Сьогодні працює” велика двадцятка “, збільшується роль і значення багатосторонніх організацій – так само, як і після війни пакет важливих світових питань почала розглядати ООН та інші міжнародні інститути. Сьогодні ми повинні надати цьому процесу нової динаміки”.

На думку Філіпа Ле Уору, сьогоднішній порядок денний містить безліч питань, вирішення яких виходить за межі однієї країни – починаючи з реформування банківського сектору і закінчуючи боротьбою зі зміною клімату. “Це вже не капіталізм дев`ятнадцятого століття. Сьогодні ми повинні управляти капіталізмом глобально”, – сказав він.

З думкою про необхідність відновлення балансу у світовій економіці згодна і глава місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіолу. Ключова роль у цьому процесі, за її словами, має належати регуляторним міжнародним організаціям. Водночас, зауважила глава місії МВФ, “регуляторні структури не повинні обмежувати зростання та інновації”. На її думку, необхідно вирівнювати економічні цикли, не допускаючи надто різкого зростання і різкого спаду, який неминуче слідує.

Пазарбазіоглу також зазначила, що посткризова економіка піддасться істотним структурним змінам. “Чи зміниться робота фінансового сектора, зміниться склад виробництва. Можливо, Китай почне більше споживати, можливо – в Штатах також відбудуться зміни в споживчу поведінку”. На її думку, в посткризовій економіці швидше будуть відновлюватися країни з найбільш гнучкими ринками праці і ті, хто правильно визначив галузі промисловості та сектори економіки, які призведуть до зростання.

Нагадаємо, що 24-27 вересня 2009 року в Лівадійському палаці в Ялті відбувається 6-й саміт Ялтинської європейської стратегії (YES) – найбільший неурядовий форум з питань стратегічних відносин України та світу, який з 2004 року збирає провідних політиків, бізнесменів, громадських діячів і представників ЗМІ з понад 20 країн світу. Головна тема 6-го саміту – посткризовий розвиток України і світу.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня