Медведько: МВС і податкова служба послабили боротьбу з корупцією

Медведько: МВС і податкова служба послабили боротьбу з корупцієюПрезидент України сьогодні зобов`язав голову СБУ Валентина Наливайченка та генпрокурора Олександра Медведька наступного тижня провести зустріч з журналістами і повідомити їм про досягнення відомств у боротьбі з корупцією. Медведько, у свою чергу, заявив, що МВС і податкові органи послабили боротьбу з корупцією.

“Мені здається, що вашими партнерами в цьому питанні повинні стати журналісти. Я попросив би, можливо, наступного тижня провести тематичну зустріч і показати, в яких сферах боротьби з корупцією чого ми досягли”, – сказав Президент Віктор Ющенко сьогодні під час зустрічі з главами СБУ та ГПУ у Секретаріаті Президента.

Ющенко закликав керівників цих відомств, зокрема генпрокурора, провести у регіонах роз`яснювальну роботу з людьми щодо вступу в силу з січня наступного року трьох нових законів, які посилюють боротьбу з корупцією. “Я думаю, чим більше ми будемо інформувати суспільство про боротьбу з корупцією, тим більшим буде ефект у цьому питанні. Але ми повинні колосальну роботу провести через суспільство. Ці ганебні явища – корупцію і хабарництво – потрібно в суспільстві підняти на найвищу планку неприйняття” , – сказав Ющенко.

Водночас, генпрокурор під час зустрічі з Президентом висловив думку, що МВС і податкові органи послабили боротьбу з корупцією: “На жаль, МВС і податкова служба послабили цю роботу, киваючи на застарілість законодавства. Але закони є, і ми повинні їх виконувати “.

Разом з тим, Медведько похвалив очолюване ним відомство і СБУ за роботу в цьому напрямку. “Не буду хвалити своє відомство, але найбільше протоколів про корупцію складено органами прокуратури та СБУ”, – зазначив він.

Також Медведько позитивно оцінив діяльність міжвідомчої робочої групи з питань протидії корупції. “За цей час, я вважаю, вона спрацювала плідно”, – сказав він.

Генпрокурор також повідомив Президента, що на сьогоднішній день до судів направлено на розгляд понад 1200 кримінальних справ, порушених за ознаками корупції та хабарництва. За словами голови ГПУ, найбільше цих справ було розслідувано в Донецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській областях та місті Києві. Він нагадав, що серед цих справ фігурує понад 300 працівників міліції, прокуратури, СБУ, а також порушено 30 справ за фактами корупції в судовій системі, 23 з яких вже направлені на суддівський розгляд.

Нагадаємо, в серпні Ющенко висловив вдоволення тим, що МВС, СБУ і Генпрокуратурі вдалося налагодити співпрацю, а Медведько заявив, що МВС і СБУ “не зовсім якісно” борються з корупцією.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня