Гриценко про НАТО: Навіщо воно, таке членство?

Гриценко про НАТО: Навіщо воно, таке членство?Глава комітету ВР з питань нацоборони і безпеки, лідер Громадянської позиції Анатолій Гриценко, вважає, що в найближчі п`ять років Україні не варто порушувати питання вступу до НАТО.

Гриценко переконаний, що ніхто не може дати гарантії безпеки України, навіть НАТО.

“Можливо, за цей час наша влада відновить довіру громадян, і тоді декларовані владою пріоритети зовнішньої політики по-іншому, не так агресивно, сприйматимуться суспільством. Але і цього буде недостатньо”, – сказав Гриценко в інтерв`ю газеті Коментарі, повідомили у його прес -службі.

На його думку, проблема полягає у тому, що саме НАТО не є ефективною системою колективної безпеки.

“Принцип консенсусу при ухваленні рішень – це класно і дуже демократично, але не для союзу, чиє завдання – оперативно і ефективно реагувати на загрози”, – вважає Гриценко.

Він зазначив, що після минулорічної війни на Кавказі країни Балтії “серйозно задумалися про те, які гарантії НАТО дає їм, членам Альянсу, і делікатно поцікавилися, а чи є у Брюсселі принаймні плани щодо колективного відбиття нападу на Литву, Латвію і Естонію. Виявилося, планів немає”.

“А чому? Їм пояснили, що розробка подібних планів образила б східного сусіда. І тоді навіщо воно їм, таке членство, якщо НАТО навіть не має планів щодо захисту їхніх держав?”, – цікавиться голова комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони.

Саме тому завданням номер один для України, на його думку, має стати зміцнення власної обороноздатності. “Крім цього потрібно розвивати міжнародне військове співробітництво, оскільки протидіяти новим загрозам (тероризму, піратству) можна лише колективними зусиллями”, – наголосив Гриценко.

Коментуючи заяву президента Ющенка про необхідність переглянути Будапештський меморандум, яким Україні надані гарантії безпеки в обмін на без`ядерний статус, екс-міністр оборони визнав – меморандум дійсно не спрацьовує.

“По-перше, в ньому йдеться про консультації у разі виникнення загрози для України, а не про гарантії її безпеки. По-друге, конфлікт навколо Тузли і газові війни останніх років продемонстрували, що ніхто з підписантів, зокрема Росія, не сприймає всерйоз закріплені у Будапештському меморандумі зобов`язання. Не вірю я в подібні меморандуми”, – заявив Гриценко.

“Вистоять країни і союзи з більш жорсткою вертикаллю прийняття рішення та оперативного втілення його в життя”, – вважає Гриценко.

Він також зауважив, що в умовах постійних змін у світі неповороткі бюрократичні гіганти, такі як НАТО, ЄС, ОБСЄ, ООН, втрачають свою ефективність, мобільність та оперативність при прийнятті рішень.

Як повідомлялося, сьогодні, 25 вересня, Секретаріат Президента оскаржив рішення Окружного адміністративного суду Києва, який зобов`язав Віктора Ющенка видати указ про проведення референдуму з питань вступу України до НАТО і Єдиного економічного простору.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня