Кучма: Ті, хто вважають, що ми можемо жити без Росії – глибоко помиляються

Кучма: Ті, хто вважають, що ми можемо жити без Росії - глибоко помиляютьсяЕкс-президент України Леонід Кучма переконаний, що стосунки України і Росії необхідно будувати з урахуванням розуміння тісних історичних, економічних і культурних зв`язків між двома країнами.

“Ми потрібні одне одному. Глибоко помиляються ті, хто вважають, що ми можемо жити без Росії”, – сказав Кучма, виступаючи на шостому саміті Ялтинської Європейської Стратегії (YES), який проходить в Лівадії.  

Кучма пояснив, що необхідність підтримання дружнього тону при побудові україно-російських стосунків обумовлена тісним взаємозв`язком історії, економіки і культури двох країн. “Ну і про нашу енергозалежність не забувайте”, – підкреслив екс-президент.

При цьому Кучма зазначив, що сьогодні Україна перебуває в дуже складній ситуації історичного розлому і має потребу в розумінні з боку північних сусідів.  

“Зрозуміло, що Росія бачить це по-своєму, але ж і нам не можна забороняти бачити по-своєму”, – сказав Кучма, уточнивши, що для того, щоб прийти до єдиного знаменника в питаннях спільної історії, Києву та Москві необхідно вирішувати спірні питання на рівні професійних істориків, а не політиків.

У той же час Кучма зазначив, що вважає неприпустимою героїзацію воїнів, які боролися у Другій Світовій війні на боці фашистської Німеччини. “Звичайно, ми повинні розуміти, що героїзація фашизму в будь-якому випадку неприйнятна. Навіть у Німеччині пропаганда нацизму – це злочин”, – підкреслив екс-президент.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня