Сьогодні православні святкують Хрестовоздвиження

Сьогодні православні святкують ХрестовоздвиженняСьогодні православні відзначають Свято Воздвиження Животворящого Хреста Господнього.

Зараз хрест – головний символ християнства. Християнські храми увінчані хрестами, кожен християнин носить на грудях натільний хрестик і осіняє себе хресним знаменням.  

Хрестовоздвиження святкують в пам`ять про віднайдення та воздвиження Хреста Христового.   

У євангельські часи хресна смерть вважалася ганьбою, і після страти Хрест Господній разом із хрестами двох розбійників, страчених поруч з Христом, був закопаний у землю.

Імператор Адріан, бажаючи стерти всі спогади про Христа, наказав засипати землею Голгофу і Гріб Господній, і на штучному пагорбі поставити капище язичницької богині Венери і статую Юпітера.

Однак, у четвертому столітті, за наказом імператора Костянтина Великого, християнство стало державною релігією Римської імперії.

Бажаючи відшукати Хрест, на якому був розіп`ятий Ісус Христос, Костянтин направив на його пошуки в Єрусалим свою матір – царицю Олену.

У пошуках Животворящого Хреста, Олена розпитувала про місцезнаходження святині християн та юдеїв, але довгий час її пошуки залишалися безуспішними. Нарешті, їй вказали на одного старого єврея на ім`я Іуда, який повідомив, що Хрест закопаний там, де стоїть капище Венери.  

Капище зруйнували і, прочитавши молитву, почали копати землю.

Незабаром були виявлені Гріб Господній і неподалік від нього три хрести, дощечка з написом “Ісус Назарянин, Цар Юдейський”, зроблена за наказом Пілата, і чотири цвяхи, які прокололи тіло Господа.  

До Константинополя свята Олена привезла з собою частину Животворящого Древа і цвяхи. Рівноапостольний імператор Костянтин наказав спорудити в Єрусалимі величний  храм на честь Воскресіння Христового, що включав у себе і Гріб Господній, і Голгофу. Храм будувався близько 10 років.  

Храм був освячений 13 вересня 335 року. Наступного дня, 14 вересня, встановлено було святкувати Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста.  

У свято Хрестовоздвиження в кафедральних соборах правиться чин Воздвиження Хреста: відбувається приблизно те саме, що відбувалося в ті далекі часи поблизу Єрусалиму. Співи на свято Воздвиження Хреста – одні з найкрасивіших і наймелодійніших в церковному співі.

Воздвиження Хреста Господнього – день суворого посту.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня