Київська прокуратура виявила порушення у розпорядженнях про підвищення тарифів на ЖКП

Київська прокуратура виявила порушення у розпорядженнях про підвищення тарифів на ЖКППрокуратура міста Києва внесла Київському міському голові Леоніду Черновецькому подання про усунення порушень норм чинного законодавства під час прийняття розпоряджень про тарифи.

Це відбулося за результатами перевірки депутатського запиту Віталія Кличка, направленого ще на початку серпня цього року, повідомила депутатська фракція Блоку Віталія Кличка у Київраді.

Як повідомляється в листі прокуратури, встановлено що при розробці та прийнятті розпоряджень КМДА від 29 квітня 2009 року № 516, 518, 520, від 27 травня № 620, від 30 червня № 758, 760, 761, від 14 серпня № 902 допущені грубі порушення чинного законодавства.

Так, без отримання висновків Державної інспекції з контролю за цінами в Києві встановлені тарифи на послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води для виконавців некомунальної форми власності, що є грубим порушенням норм Закону України Про житлово-комунальні послуги.

Без урахування встановленої ВАТ АК Київводоканал пільги на землю, не відповідають економічно обґрунтованому рівню тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення для юридичних осіб і населення. Крім цього, при формуванні тарифів на водопостачання на 30-40% завищено складову заробітної плати працівників підприємства, що також знайшло відображення в тарифі, повідомив Блок Кличка.

Всупереч нормам законодавства, в результаті неправильного розподілу витрат на складові послуг з утримання будинків і прибудинкових територій, завищеною є квартплата для населення.

Також прокуратурою зазначено, що Київська міська державна адміністрація порушила принцип прозорості під час формування тарифів. “Прокуратура встановила очевидність порушень норм чинного законодавства України під час прийняття розпоряджень. Ми вважаємо, що це є додатковим аргументом для визнання тарифів незаконними”, – заявили у Блоці Кличка.

Нагадаємо, 1 червня у Києві вступили в силу нові тарифи на житлово-комунальні послуги та квартплату. Підвищення відбулося відповідно до розпорядженнями Київської міської держадміністрації про нові тарифи на ЖКП для населення, бюджетних установ та інших споживачів від 29 квітня за № № 516, 517, 518, 519 та 520.

Кабінет міністрів на засіданні 17 липня ухвалила рішення припинити підвищення КМДА тарифів на комунальні послуги для населення з 1 червня. 12 серпня Окружний адміністративний суд Києва заборонив КМДА підвищувати тарифи на житлово-комунальні послуги в столиці.
21 серпня Мін`юст як представник інтересів Кабміну заявив, що має намір звернутися до Генпрокуратури стосовно невиконання посадовими особами Київміськадміністрації постанови суду про заборону введення нових тарифів на житлово-комунальні послуги для населення.

31 серпня влада Києва підписала нові розпорядження про підняття тарифів на житлово-комунальні послуги для населення, згідно з якими в серпні-вересні оплата зросте не на 100% (у порівнянні з періодом до 1 червня цього року), а на 95%.

Як наголошується у документах, рішення прийнято на виконання розпорядження Кабміну від 17 липня, з урахуванням ухвали Окружного адмінсуду від 12 липня, і з метою недопущення зупинки підприємств, які виробляють та надають житлово-комунальні послуги, і поетапного приведення тарифів до економічно обґрунтованих витрат, визначених висновком столичної Держінспекції з контролю за цінами.

Згідно з розпорядженнями, протягом двох місяців у Києві встановлено, що вартість послуги за холодне водопостачання і водовідведення за наявності квартирного або будинкового лічильника становитиме 2,87 гривень за 1 кубометр (раніше – 1,48 гривень, після 1 червня – 3,02 гривень ); за відсутності засобу обліку – 15,78 гривень на 1 людину (раніше, відповідно, 8,14 гривень і 16,61 гривень). Вартість послуги за гаряче водопостачання та водовідведення за наявності лічильника становитиме 13 гривень за 1 кубометр (раніше – 7,38 гривень і 13,69 гривень), без засобу обліку – 45,52 гривень за 1 людину (раніше, відповідно, 25,89 гривень і 47,92 гривень).

Тариф на послугу з централізованого опалення для населення за відсутності засобів обліку теплової енергії затверджений у розмірі 2,26 гривень за 1 кв. м. опалювальної площі на місяць (раніше, відповідно, 1,6 гривень і 2,38 гривень). Суму тарифу встановлено для розрахунків за опалення щомісяця протягом року.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня