Шустер заявив, що політики намагалися диктувати йому свої правила гри

Шустер заявив, що політики намагалися диктувати йому свої правила гриТелеведучий Савік Шустер заявляє, що в прямому ефірі Шустер LIVE у п`ятницю, 25 вересня, було нанесено удару по свободі слова – політики спробували диктувати свої правила гри журналістам.

У зв`язку з цим Шустер закликав колег до професійної солідарності.

“Щоб зберегти свободу слова і довіру суспільства до нашої професії, ми закликаємо всіх наших колег до професійної солідарності: об`єднатися заради колективної безпеки. Один за всіх і всі за одного. Пора, братися за руки, щоб не пропасти поодинці”, – йдеться в повідомленні , поширеному в понеділок у ЗМІ.

“Ми повинні зробити це зараз, напередодні президентських виборів, інакше ми ризикуємо втратити професію”, – наголосив Шустер.

Передбачалося, що ефір Шустер LIVE буде присвячений спілкуванню прем`єр-міністра Юлії Тимошенко з українськими та зарубіжними журналістами, які спеціально підготувалися. Запитання, як обіцяв Шустер, для Тимошенко підготували актуальні і гострі. Проте все пішло не так з самого початку, коли в студії з`явилися депутати від Партії регіонів – Ганна Герман, Микола Азаров та Ірина Акімова.

“Ми запросили прем`єр-міністра. Було домовлено, що буде формат з журналістами – але важкий. Що не буде інших політиків. Щоб почути точку зору прем`єр-міністра, яку давно ніхто не чув, – пояснив Шустер. – Сьогодні Партія регіонів мене запросила до себе о першій годині дня, і, в принципі, мені сказала, що повинні бути паритетні початки, що “ми повинні бути в студії”, і так далі, і так далі. Тому що нібито в мене близькі відносини з прем`єром! Я каюся перед своїми колегами, що я пішов на цей шантаж. Тому що це був, практично, шантаж “.

У відповідь Герман озвучила свою версію: “Ви (Шустер) прийшли до Бориса Колесникова і сказали, що Тимошенко поставила умову, що вона прийде в цей ефір тільки тоді, коли не буде опонентів. І особисто мене. І ви потім сказали: давайте зробимо так , щоб Юлія Володимирівна не знала, що прийде опозиція. Щоб вона приїхала, а ви потім ввійдете, як ні в чому не бувало “.

За інформацією Главреда, Шустер справді був у штабі Партії регіонів. І був не з власної ініціативи, а саме “на запрошення” опозиціонерів, які категорично наполягали на участі своїх представників у запланованій зустрічі з Тимошенко.

Які аргументи висувалися перед Шустером, залишається невідомим. Однак звертає на себе увагу той факт, що зустріч він дійсно мав саме з Колесніковим – депутатом від ПР, який вважається “правою рукою” Рината Ахметова. А останній володіє ТРК Україна, на якій і виходять в ефір програми Савіка, відзначає видання.

Відзначимо, сама Тимошенко заявила, що прийшла на ефір, тому що їй сказали, що опонувати їй буде Янукович. “Мене особисто запросили на дискусію з лідером Партії регіонів Віктором Януковичем. Я просто дивуюся, що Партія регіонів боїться виставляти свого лідера на пряму і чесну дискусію”, – сказала вона. При цьому Шустер не спростував її слова.

За матеріалами: Интерфакс-Украина, Главред

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня