ЦВК виділила майже місяць на реєстрацію кандидатів у Президенти

ЦВК виділила майже місяць на реєстрацію кандидатів у ПрезидентиЗаступник голови Центральної виборчої комісії України Андрій Магера повідомив, що реєстрація кандидатів у Президенти України буде проводитися з 19 жовтня по 13 листопада включно.

Сьогодні на прес-конференції Магера, зокрема, зазначив, що виборчий процес розпочинається 19 жовтня 2009 року, а голосування відбудеться 17 січня 2010 року. Що стосується реєстрації кандидатів, то, за його словами, термін реєстрації досить тривалий і достатній для того, щоб усі бажаючі змогли своєчасно надати необхідні документи.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо підстав для відмови в реєстрації, Магера зазначив, що найчастіше кандидати самі звертаються до Центрвиборчкому з проханням зняти їх з реєстрації. Інші підстави, за словами заступника голови ЦВК, визначені законом, і стосуються, зокрема, наявності у кандидата в Президенти судимості, рішення суду про втрату кандидатом дієздатності або відсутність громадянства України і тому подібне.

У будь-якому випадку, запевнив Магера, ЦВК буде керуватися виключно законодавством, приймаючи рішення про реєстрацію того чи іншого кандидата в Президенти України.

Тим часом, заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна заявила, що відсутність затвердженого держбюджету на 2010 рік не вплине на проведення виборів Президента України, проте може призвести до затримок з виплатами заробітної плати членам виборчих комісій.

За її словами, цього року на рахунку Центрвиборчкому є 712 млн. гривень на організацію виборів Президента. Левова ж частка витрат припадає на 2010 рік – у бюджетному запиті ЦВК вказала 1 млрд. 272 млн. гривень на організацію виборчої кампанії.

При цьому, за словами Усенко-Чорної, 80% витрат, а саме 1,1 млрд. гривень. – це витрати на заробітну плату членам виборчих комісій. ЦВК розрахував цю суму, виходячи з того, що кандидатів у Президенти буде 30, а членів виборчих комісій – близько 2 мільйонів.

З огляду на труднощі з прийняттям бюджету на наступний рік, як зазначила Усенко-Чорна, ЦВК спробує максимально використовувати можливості бюджету цього року і профінансувати закупівлю необхідних товарів і послуг. Також у цьому році, за її словами, буде оплачено друкування виборчих бюлетенів.

“ЦВК профінансує закупівлю товарів і послуг, разом з тим постраждають безпосередньо члени виборчих комісій, тому що дефіцит, у кінцевому рахунку, торкнеться саме тієї частини, яка передбачена на фінансування заробітної плати членів виборчих комісій”, – зазначив заступник голови ЦВК. При цьому вона додала, що у ЦВК не хотіли б, щоб так сталося.

Магера, у свою чергу, зауважив, що найбільш напружена робота у виборчих комісіях припаде на новорічні та різдвяні свята, і більшості членів виборчих комісій доведеться працювати. У зв`язку з цим він звернувся до майбутніх членів виборчих комісій з проханням з розумінням поставитися до виконання своїх обов`язків і якомога ефективніше забезпечити проведення виборів.

Нагадаємо, на початку минулого тижня ЗМІ повідомили, що Центрвиборчком прийняв рішення скоротити бюджет виборів Президента на півмільярда – з 1,74 до 1,27 млрд. гривень. Таким чином, обрання нового Президента обійдеться кожному українському виборцеві у 36 гривень.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня