У Криму біля пляжу знайшли міну і авіабомбу вагою близько 2 тонн

У Криму біля пляжу знайшли міну і авіабомбу вагою близько 2 тоннСапери кримського МНС знищили німецьку морську міну та авіаційну бомбу часів Другої світової війни загальною вагою майже 2 тонн, виявлені в морі біля пляжу в селищі Форос на південному березі Криму.

Як повідомляє в понеділок, 28 вересня, прес-служба Головного управління МНС України в Криму, 24 вересня відпочивальниками на одному з санаторних пляжів Фороса в бухті Тихій неподалік від берега було виявлено предмет схожий на торпеду, про що вони повідомили в МНС.
 
На місце події для ідентифікації небезпечної знахідки одразу ж виїхали водолази Ялтинського міськуправління МНС. Зі слів фахівців, на глибині близько 4 м було виявлено німецьку якірну неконтактну міну часів Великої вітчизняної війни типу Т-1 діаметром 532 мм, завдовжки близько 3 м, вагою приблизно 800 кг. 

Як розповів провідний фахівець групи спеціальних водолазних робіт ГУ МНС України в Севастополі Олександр Калякін, такі міни використовувалися для знищення катерів і кораблів супротивника. При цьому вони використовувалися у вигляді інженерної загорожі, яке підривається по електричних проводах з берега при десанті противника. 

Після того як стало ясно, що піротехніки мають справу з інженерним загородженням, водолази більш ретельно обстежували акваторію, і за 10 м від берега на глибині близько 5 м виявили ще авіаційну безконтактну німецьку міну-бомбу типу G (вага – 980 кг, довжина – близько 2 м, діаметр – 660 мм). 

Складність операції полягала в тому, що одна з мін була буквально зацементована в пірс, і у разі її детонації пірс міг отримати серйозні пошкодження, тому було прийнято рішення невеликим зарядом розколоти корпус міни, знищити детонатори і обладнання, і таким чином привести її у безпечний стан . 

“Дотримуючись необхідних заходів безпеки, вибухонебезпечні знахідки були знищені. Жертв та постраждалих немає. Наразі водолази продовжують обстеження акваторії”, – повідомили в прес-службі. 

Як повідомлялося, в серпні нинішнього року в селищі Орджонікідзе під Феодосією піротехніки МНС знищили німецьку авіаційну міну часів Великої Вітчизняної війни вагою понад 500 кг, виявлену в морі відпочивальниками.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня