У Криму діяла УПА

У сімферопольському видавництві «Таврія» вийшла книга «Повстанчий Крим» про діяльність ОУН-УПА на території півострова в 1941-1945 рр. Автором книги є голова Севастопольського відділення товариства «Просвіта» Володимир Проценко.
На думку автора, вихід книги є «дуже важливим для Криму, щоб місцеві жителі знали, що тут існували ОУН і УПА, зокрема, три упівських загони бійців, одним з яких керував наш севастопольський провідник, сотник Василь Чмига, а також Кримський український революційний комітет з підготовки повстання». При цьому він додав, що такі комітети існували у великих населених пунктах і селах півострова, а саме: Сімферополі, Євпаторії, Джанкої, Ялті, Українці, Петрівці, Севастополі, Старому Криму, Керчі, Феодосії, Алушті, Михайлівці та багатьох інших.

Крім того, як зазначив Проценко, існувала «сильна господарська інфраструктура, потужний виробничий відділ, зокрема, універсальний магазин «Консул», хлібопекарня, кіоски, гончарне виробництво, майстерня української вишивки, художня, швейна майстерні, стіл допомоги». Функціонували також українські школа, театр, церква.

За повідомленням єдиної у Криму україномовної газети «Кримська світлиця», вихід у світ книги «Повстанчий Крим» спричинив ажіотаж антиукраїнських сил, що зацікавлені за будь-яку ціну скупити весь наклад книги аби не допустити розповсюдження правди про діяльність кримської УПА.

Найцінніше, що у книзі вперше подано схему дійових структур формування УПА у Криму в 1941-1944 рр., що складена за спогадами кримських комбатантів УПА та матеріалами цілком таємної кримінальної справи.

www.duhvoli.com.ua

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня