Проблема і говоруни. Заукраїнець Кириленко піарнувся на обороні

Депутатська група “За Україну!” вимагає збільшити у державному бюджеті України на 2010 рік видатки на Збройні сили України, оборону, питання національної безпеки та зовнішньої політики.
Про це, виступаючи з парламентської трибуни, сказав голова депутатської групи «За Україну!» В’ячеслав Кириленко.

«Нас турбує питання, про яке вже волають люди – питання оборони і національної безпеки», – сказав він, висловивши переконання, що армія не може проіснувати за 13 млрд. грн., закладених у державному бюджеті на 2010 рік на потреби ЗС України сукупно із загального і спеціального фондів. Він також наголосив, що по загальному фонду бюджету видатки на армію становлять лише 8,5 млрд. грн. при мінімальній потребі – 30 млрд. грн.

Кириленко звернувся до Голови ВР України щодо необхідності заслухати на засіданні ВР України виконувача обов’язків керівника генштабу Збройних сил України, щоб з’ясувати ситуацію із фінансування армії, загрози національній безпеці та обороні та причини відставки керівника Генерального штабу. «Начальник Генштабу пішов у відставку. Я не знаю справжніх причин, але для будь-якої країни, яка себе поважає, це дуже серйозний випадок», – сказав він.

Він також закликав депутатів звернути увагу на факти, оприлюднені Українською Громадою Севастополя. «Українська Громада Севастополя прямо пише, що ЧФ РФ розгорнув у Криму серйозну активність, вже визначає на оперативних картах шляхові сполучення, і навіть дивиться усі бетонні підвали, які на думку російських військових експертів можуть бути використані російською стороною в якості опорних пунктів, – зазначив Кириленко. – Давайте перевіримо правда це чи ні. Я прошу, щоб депутати від усіх фракцій звернули на це увагу».

В’ячеслав Кириленко також наголосив на катастрофічному фінансуванні зовнішньополітичного напрямку. За його словами, на розвиток диппредставництв і розширення мережі власності за кордоном у проекті бюджету виділено усього 45 тисяч гривень, а посольства України у багатьох країнах уже закриваються.

«Ми свідомо закладаємо такою урядовою політикою провал в оборонній сфері і на зовнішньополітичному напрямку?, – наголошує лідер Руху «За Україну!» – Тоді виникає питання про пріоритети такого уряду».

«Поки не отримаємо відповідей на ці питання голосувати за бюджет не будемо, – запевнив Кириленко. – Бюджет пропонуємо відправити на доопрацювання».

Від “Аратти”: ми б інакше сприйняли виступ Кириленка, якби він був побудований дещо з іншим змістом.

Наприклад, коли б пан В`ячеслав не тільки тупо вимагав від урядовців і публічно висував ультиматуми, а в порядку законодавчої ініціативи вніс бодай один законопроект, який би дозвлоив створити хоча б тисячу робочих місць, що, в свою чергу – збільшило б надходження до бюджету. Якщо кожен із суб`єктів законодавчої ініціативи зробив би такий внесок суспільству – то вже у найближчий час ми б мали щонайменше 450 тисяч робочих місць, а бюджет – кошти на оборону. Кошти, які не потрібно забирати у інвалідів чи немовлят.

А від ультиматумів – казна не наповнюється. Від демагогії – танки, літаки, військові судна – не будуються.

Між тим, судячи із його виступу, проблема дісно є й дуже гостра. І вирішувати її потрібно було розпочати ще вчора. Бо завтра може бути вже запізно.

Втім, наразі ми маємо лише приклад типового представника самозваної еліти: збіговиська нікчем, які випадково опинилися у стані представників наших інтересів. Тимчасово, і сподіваємося, не на тривалий час.

Джерело: Аратта. Вікно в Україну

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня