Завдяки Президенту Україна зробила прорив у зовнішньополітичних відносинах

Народний депутат, член політради «Нашої України» Андрій Парубій переконаний, що лише завдяки політиці діючого Президента Україна зробила величезний прорив у зовнішньополітичних відносинах.

За його словами, Україна до Помаранчевої революції була державою з невизначеною зовнішньодержавною політикою, яка не могла знайти свого місця в світі. За ці роки цілком було визначено, що наша держава європейського прагнення.

«Якщо в минулому навіть не йшла мова про членство України в ЄС, то сьогодні розробляються механізми долучення нашої держави до європейського співтовариства як тимчасового члена, а в майбутньому – як повноцінного учасника», – говорить Парубій.

Він вважає, що завдяки Ющенку зроблено важливий крок у реформуванні освітньої галузі – введення болонської системи, незалежного зовнішнього оцінювання; енергетики – підписання угоди про долучення до європейської системи енергетичної безпеки; оборонної сфери – наближення стандартів української армії до стандартів безпекової системи НАТО. Створено ряд міжнародних структур, які мають на меті зробити Україну лідером східноєвропейських процесів. Це лідерство готові визнати ряд європейських держав, та й ті країни, які тільки починають свій шлях до Європи.

Однак, як переконаний політик, на шляху реформувань величезні перепони для Президента створюють діючий уряд та опозиція. Він називає катастрофічною позицію Тимошенко щодо формування урядово-бюджетної політики, яка б’є по зовнішньополітичному курсу України.

«Цей удар стосується найбільш вразливої сфери – фінансової. За останній період фінансування зовнішньополітичного відомства дійшло до того рівня, що Україна змушена закривати свої посольства. Досі не ухвалено рішень, необхідних для запуску нафтопроводу "Одеса-Броди". Загравання з Кремлем, що фактично призводить до згортання європейської політики України, стало звичною практикою уряду, – пояснює експерт. – Цього року не було виділено жодної копійки на державну програму на роз’яснення необхідності європейської та євроатлантичної інтеграції України».

«Ці дії уряду приводять до того, що одна з основних функцій Президента – здійснення зовнішньополітичної діяльності, ставиться під загрозу», – підкреслює «нашоукраїнець».

Парубій називає таку політику політикою минулого. Він звернув увагу на те, що європейський напрям України вже ніхто не зможе змінити: «Зовнішньополітичний вектор Президента, який обирає більшість українців, буде мати своє продовження під час другого терміну президентства Віктора Ющенка».

Джерело: Андрій Парубій – народний депутат України від Блоку “НУНС”.

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня