Корреспондент: Янукович, Тимошенко і Ющенка виконали менше третини обіцянок

Корреспондент: Янукович, Тимошенко і Ющенка виконали менше третини обіцянокІз даних на минулих виборах обіцянок лідер Партії регіонів Віктор Янукович, прем`єр Юлія Тимошенко та Президент Віктор Ющенко виконали близько 30%. Як пише видання Корреспондент, тепер перші двоє струсили пил з уже забутих гасел і знову пропонують їх виборцям.Час згадувати – так оцінив старт виборчої кампанії Корреспондент. Поминати старе редакція вирішила для того, щоб зрозуміти, наскільки люди, що прагнуть до влади, вміють дотримуватися слова.

Об`єктами уваги Корреспондента стали три з нинішніх кандидатів – ті, хто вже був у владі: Віктор Ющенко (у нього є пост), Тимошенко – за нею Кабмін і парламентська більшість і Янукович, який більше ніж півроку очолював уряд. Крім того, у нього найбільша фракція у парламенті. Інтерес редакції до нинішнього і колишнього прем`єра загострений ще й тому, що саме ці дві людини мають найбільш реальні шанси очолити країну в 2010 році.
Редакція аналізувала передвиборчу програму нинішнього Президента 10 кроків назустріч людям “та програми БЮТ і ПР на позачергових парламентських виборах 2007 року – саме після декларування цих програм всі три політики отримали свої нинішні важелі впливу. Враховувалися не тільки реальні результати, а й спроби зробити те, що було обіцяно. Навіть це не допомогло: Корреспондент переконався, що довіряти обіцянкам Януковича, Тимошенко чи Ющенко не варто.

Улюблена тема передвиборчих програм політиків – соціальні зобов`язання. На цьому полі активно попаслись і Тимошенко з Януковичем, і Ющенко. Вони повинні були подбати про молодих родин. ПР обіцяла дати їм на десять років в оренду муніципальне житло, побудоване на гроші від земельних аукціонів. А Президент і нинішній прем`єр обнадіювали кредитами під мінімальний відсоток для купівлі житла. Найдальше від всіх пішла Леді Ю – в Українському прориві для молодих сімей були прописані кредити на 25-35 років під 2-4% річних. Всі подібні ініціативи після настання фінансової кризи зависли в повітрі.

Ющенко запевняв, що буде будувати соціальне житло для малозабезпечених громадян замість купівлі дорогих авто для чиновників. Соцжитло будувати не стали, а на закупівлю авто для чиновників у 2008 році, наприклад, витратили не менше ніж 100 млн. грн. Кількість держслужбовців Президент, коли він йшов “назустріч людям”, хотів сильно скоротити. На практиці вийшло навпаки: у перший рік його президентства, за даними Управління держслужби, в країні було 257 тисяч чиновників, а в 2008-му – вже 290 тисяч.

Всі три нинішні кандидати на пост Президента у своїх програмах велику увагу приділяли пенсіонерам. Але реально допомогти бабусям і дідусям ніхто з них не зміг. Так, мінімальна пенсія, за версією Ющенка і Тимошенко, повинна була б бути не нижчою за прожитковим мінімум. Але ні прем`єра, ні Президента сьогодні не бентежить, що мінімалка становить лише 70% прожиткового мінімуму.

Якщо соціалка ще хоч якось виконувалася трьома нинішніми претендентами, то з економічними обіцянками справи йдуть набагато гірше. Центральна тема економічних блоків минулих передвиборчих програм Ющенка і Януковича з Тимошенко – реформа в сфері оподаткування. Президент пропагував зменшення податків, яке повинно було привести до додаткових доходів для бюджету – але податки для вітчизняного бізнесу меншими так і не стали.

Два роки тому регіонали обіцяли з 1 січня 2008 року ввести на п`ять років податкові канікули для дрібних підприємців і звільнити їх від оплати за реєстрацію, видачу патентів та інших дозвільних документів. Зробити це вони так і не змогли, але від ідеї все одно не відмовилися: сьогодні цей пункт програми ПР практично слово в слово повторює вже сам Янукович, змінивши лише дату виконання обіцянки.

У 2007 році Тимошенко і її соратники, прагнучи до вершин влади, наважилися пообіцяти країні, що вони скасують ПДВ. БЮТ і її лідер до влади прийшли, але податок так і не прибрали. При цьому Кабмін Тимошенко не тільки не полегшив податковий тягар, а навіть спробував його загострити. Влітку уряд намагався ввести додатковий платіж у Пенсійний фонд для платників єдиного податку, і тільки через суд цю ініціативу вдалося зупинити.

Детальніше про те, що з обіцяного виконали лідери країни, а також, чому українці завзято продовжують віддавати за них свої голоси на виборах, читайте в № 41 журналу Корреспондент від 30 жовтня 2009 року.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня