Ющенко звернувся до Тимошенко у зв`язку з епідемією грипу

Ющенко звернувся до Тимошенко у зв`язку з епідемією грипуПрезидент України Віктор Ющенко закликав прем`єр-міністра Юлію Тимошенко вжити невідкладних заходів для запобігання розповсюдження грипу на території України.

Про це йдеться у листі Ющенка до Тимошенко, текст якого розміщений на сайті Президента.

“У зв`язку з ускладненням ситуації з поширенням грипу та гострих респіраторних вірусних захворювань в Україні надзвичайно важлива невідкладна актуалізація і реалізація заходів щодо запобігання розповсюдженню на території України даних захворювань, забезпечення хворих необхідними лікарськими засобами”, – йдеться у листі Ющенка.

На його думку, особливо гострою є необхідність посилення відповідної роботи на національному та регіональному рівнях, забезпечення належної координації дій центральних і місцевих органів влади та контролю виконання заходів протидії розповсюдженню грипу, здійснення ефективної інформаційно-просвітницької роботи тощо.

“У зв`язку з цим прошу Вас забезпечити невідкладний розгляд поточної ситуації із захворюваністю грипом і гострими респіраторними вірусними захворюваннями Державної надзвичайної протиепідемічної комісією при Кабінеті міністрів України з метою прийняття відповідного плану дій”, – закликав Ющенко.

Президент попросив забезпечити виділення з державного бюджету України коштів у необхідних обсягах для організації постійного моніторингу поширення вірусів грипу, у тому числі грипу А (Н1N1), а також для забезпечення належної діяльності вірусологічних лабораторій державної санітарно-епідеміологічної служби України та закладів охорони здоров`я на території всіх регіонів України.

При цьому Ющенко нагадав, що ще в квітні 2009 року, з огляду на несприятливу ситуацію у світі щодо захворюваності на грип А/Н1N1, він просив прем`єра виділити з державного бюджету України 50 млн. гривень для облаштування і можливості повноцінного функціонування державної установи Український центр грипу та гострих респіраторних інфекцій Міністерства охорони здоров`я України.

Однак, за словами Президента, згідно з розпорядженням Кабінету міністрів від 28 квітня 2009 року № 473, даний обсяг коштів було виділено для проведення першочергових заходів щодо недопущення занесення і розповсюдження на території України свинячого грипу. І тільки в серпні 2009 року уряд України прийняв рішення про виділення державній установі Український центр грипу та гострих респіраторних інфекцій Міністерства охорони здоров`я коштів в обсязі 2,265 млн. гривень для фінансування витрат, пов`язаних тільки з капітальним ремонтом його приміщень.

У зв`язку з цим Ющенко зазначив, що в умовах ускладнення в масштабах всього світу ситуації з поширенням грипу та гострих респіраторних вірусних захворювань така ситуація є неприпустимою. Тому Президент попросив прем`єра проінформувати його про вжиті урядом заходи для можливості належної діяльності державної установи Український центр грипу та гострих респіраторних інфекцій Міністерства охорони здоров`я України та про прийняті рішення з інших порушених ним питань.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня