Епідемія: Балога закликає владу ввести у західних областях надзвичайний стан

Епідемія: Балога закликає владу ввести у західних областях надзвичайний станЛідер партії Єдиний Центр Віктор Балога закликає владу ввести у західних областях надзвичайний стан у зв`язку з епідемією грипу, повідомили в партії.

При цьому політик заявив, що центральна влада з байдужістю ставиться до епідемії захворювань, яка охопила кілька західних областей країни і вже забрала кілька десятків людських життів.

Так, за його словами, до цього часу не зроблені певні видимі, дієві зусилля для того, щоб встановити причини спалаху захворювань, зупинити їхнє подальше розповсюдження і запобігти новим жертвам хвороби.

“Місцева влада намагається якось протидіяти біді, але без підтримки з Києва, передусім фінансової та медичної, мало що може зробити. По суті, чиновники та лікарі працюють на ентузіазмі, тим часом у столиці високе начальство лише проводить прес-конференції, де розводить руками і заспокоює населення”, – говорить лідер ЄЦ.

Разом із тим, він наголосив, що “усе це порожнє базікання – для легковірних, тоді як щодня загадкова хвороба укладає на лікарняні ліжка нових пацієнтів, а кількість тих, кому вже нічим не зарадиш, зростає”.

Балога переконаний, що епідеміологічна ситуація на Заході України повинна бути сьогодні ж розглянута на спеціальному засіданні Ради національної безпеки і оборони.

“Неконтрольована епідемія з численними летальними результатами, яка сіє паніку серед людей, – стовідсоткова причина негайного скликання РНБО. Одним із рішень Ради має стати запровадження в західних областях епідеміологічного режиму надзвичайного стану. Причому Президент Віктор Ющенко повинен ввести у дію прийняте рішення РНБО невідкладно, а не так, як останні – з місячною затримкою”, – заявив він.

Крім того, лідер Єдиного Центру переконаний, що Рада нацбезпеки та оборони має критично заслухати звіт міністра охорони здоров`я Василя Князевича і Головного державного санітарного лікаря Олександра Біловола.

“Вони, зокрема, мають пояснити причини, чому в Україні дотепер немає сучасного діагностичного обладнання для швидкого і якісного виявлення причин захворювання. Тоді як, наприклад, у сусідній Росії така медична техніка дозволяє діагностувати хворобу у найглухіших місцевостях”, – вважає Балога.

Він також заявив, що РНБО повинна отримати чітку відповідь від чиновників про причини тривалого замовчування ними самого факту спалаху епідемії, коли лише кількість померлих змусила МОЗ визнати існування проблеми.

Нагадаємо, міністр охорони здоров`я України Василь Князевич сьогодні заявив, що в Україні розпочалася епідемія високопатогенного грипу A/H1N1.

Також він додав, що у країні буде створена надзвичайна протиепідемічна комісія, прийняті протиепідемічні, карантинні заходи.

Нагадаємо, вчора, 29 жовтня, у ЗМІ з`явилася інформація про те, що у Закарпатській області в райцентрі Воловець, за попередніми даними, від свинячого грипу помер чоловік, який повернувся із Санкт-Петербурга, а симптоми свинячого грипу виявили у ще одного мешканця Закарпаття, який приїхав із Москви.

Однак вже ввечері цю інформацію спростувала головний епідеміолог Закарпатській області Світлана Оберемко.

Вчора, 29 жовтня, директор Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій Олександр Гриневич повідомив, що епідемію свинячого грипу в Україні очікують у листопаді.

Про спалах невідомого захворювання у Західній Україні стало відомо 27 жовтня. Тоді начальник головного управління охорони здоров`я Тернопільської облдержадміністрації Богдан Ониськів підтвердив інформацію про те, що в області через невідомий вірус померли семеро осіб.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня