Опитування: Майже половина українців не вірила в епідемію свинячого грипу в Україні

Опитування: Майже половина українців не вірила в епідемію свинячого грипу в УкраїніМайже половина українців (46,3%) станом на 26-28 жовтня не вірила, що епідемія грипу А/H1N1, відомого як свинячий грип, торкнеться України.

Про це свідчать результати телефонного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна з 26 до 28 жовтня 2009 року.

Згідно із даними опитування, більшість опитаних мешканців України (92,7%) чули про епідемію грипу А/H1N1. Не чули про неї лише 3,1% респондентів, а 4,2% – не змогли відповісти на це запитання.

Для порівняння: згідно із результатами дослідження Інституту Горшеніна, проведеного з 5 по 8 травня 2009 року, чули про епідемію свинячого грипу 85,3%, не чули – 6,5%, важко відповісти на запитання – 8,2%.

Близько половини опитаних (49,2%) 26-28 жовтня 2009 вважали, що епідемія грипу А/H1N1 може торкнутися України, і майже стільки ж (46,3%) були впевнені, що Україну така епідемія не торкнеться. Не змогли відповісти на це запитання 4,5% респондентів.

Для порівняння: дослідження, проведене у травні, засвідчувало, що вірять у можливість епідемії свинячого грипу в Україні 45,7%, не вірять – 41,6%, вагалися з відповіддю – 12,7%.

Під час телефонного опитування на тему Імунопрофілактика в Україні з 26 по 28 жовтня, згідно з випадковою вибіркою, було опитано 1000 респондентів у віці від 18 років, у всіх обласних центрах України. Квотами були: регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує 3,2%.

***

Нагадаємо, що сьогодні, 30 жовтня, міністр охорони здоров`я України Василь Князевич заявив, що в Україні розпочалася епідемія каліфорнійського грипу A/H1N1. Він закликав населення країни не займатися самолікуванням.

Станом на вечір 29 жовтня, за даними Міністерства охорони здоров`я країни, від невідомого вірусу в Україні померли 30 осіб.

Водночас, за даними газети Коммерсант-Україна, епідемія грипу та гострих респіраторних захворювань на заході країни вже забрала життя 37 людей.

30 жовтня відбулося позачергове засідання Кабінету міністрів, на якому було ухвалено рішення ввести карантин у дев`яти західних областях України (Івано-Франківській, Тернопільській, Львівській, Закарпатській, Чернівецькій, Рівненській, Хмельницькій, Вінницькій, Волинській), повідомила прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня