Корреспондент: Незважаючи на кризу, БЮТ і ПР витрачають астрономічні суми на вибори

Корреспондент: Незважаючи на кризу, БЮТ і ПР витрачають астрономічні суми на вибориПередвиборча кампанія потребує коштів. Судячи з розмаху гала-концертів влаштованих Блоком Юлії Тимошенко і Партією регіонів, мова йде про божевільні суми, пише видання Корреспондент.У суботу увечері 24 жовтня Всеукраїнська партія Батьківщина провела грандіозний гала-концерт, у фіналі якого Юлія Тимошенко всенародно була висунута кандидатом у Президенти України.

Крім заробітку, наживкою для багатотисячної аудиторії суботнього з`їзду Батьківщини став український шоу-бізнес. Артисти естради вийшли на Майдан з піснею і танцем підтримати Тимошенко у боротьбі за український трон. Причому практично кожен з них багато разів повторив, що співає безкоштовно. “Про фінанси не йдеться”, – заявив Олександр Пономарьов. “Гонорар для мене не головне”, – сказала Руслана. “У турі [З Україною в серці] оплачується тільки моє харчування, проживання, а гонорар мені не платять”, – одкровення від Ірини Білик.

Пісні артистів естради, палкі промови вождів БЮТ, урочистий вихід Тимошенко в народ показали в прямому ефірі Першого Національного та 5 каналу. Зрозуміло все, окрім роздачі грошей біля метро Хрещатик учасникам з`їзду партії Батьківщина. “Прем`єр-міністр країни, яка найбільш страждає від економічної кризи і, що знаходиться за межею банкрутства, влаштовує в ім`я себе розкішну виставу. За найбільш скромними підрахунками витрат на оренду 500 автобусів, харчування, відрядні людям з регіонів, організацію шоу під акомпанемент українських співаків і гуртів, виходить сума не менше ніж 20-30 млн. грн. “, – заявив депутат від ПР Вадим Колесніченко.

Колесніченку властиво перебільшувати. Але цього разу він не далекий від істини. За даними інформаційної служби Корреспондента монтаж та обладнання сцени, трансфер учасників мітингу, знімальний процес, прямі ефіри на центральних телеканалах країни, виступ “безкоштовних” артистів естради – все це обійшлося трохи більше $ 2млн. (близько 17 млн. грн.).

Втім, лють нардепа більше схоже на заздрість, ніж на пролетарський гнів. Висування Януковича на пост Президента України – теж відбулося без особливих претензій на аскетизм. У п`ятницю 23 жовтня лідер Регіонів під прицілом десятка телекамер крокував на сцену, встановлену в Експоцентрі, щоб напередодні святкового концерту заявити про свої політичні амбіції. Цього дня Янукович мало чим відрізнявся від імператора, який сходить на трон.

Офіційну частину XII з`їзду ПР завершили феєрверком, після чого в сусідньому залі розпочався гала-концерт зірок шоу-бізнесу, що підтримують кандидата Януковича. Значна частина витрат на з`їзд пішла на його телетрансляцію на Першому Національному і 5 каналі. “Ціна? – Перепитує Василь Ілащук, президент Національної телекомпанії України. – Це комерційна таємниця”.

За даними професійного веб-ресурсу Телекритика одна секунда ефірного часу для передвиборчої агітації на Першому національному у вечірній час коштує від 312 грн. до 655 грн. На 5 каналі в межах 140 грн. Тобто, Перший канал мав заробити трохи більше 4 млн. грн., 5 канал – 1,2 млн. грн. Але цього не сталося, і за непідтвердженими даними Перший національний отримав за прямий ефір близько 200 тис. грн.

Глава НТКУ зізнається Корреспонденту, що провів операцію з трансляції з`їзду ВО Батьківщина не як політичну, а як комерційну рекламу. Все дуже просто – політична реклама в кілька разів дорожча за комерційну. “Це не агітація, – каже Ілащук. – Коли кандидат виходить і каже, голосуйте тільки за мене, тому що я кращий Президент, я побудую дороги, зроблю безкоштовний проїзд, – це політична реклама, а все інше – комерційна”.

Детальніше про те, чому українські політики під час кризи не шкодують грошей на проведення грандіозних концертів і шоу, читайте в № 41 видання Корреспондент від 29 жовтня 2009 року.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня