Кабмін виділив 500 мільйонів гривень на боротьбу з грипом

Кабмін виділив 500 мільйонів гривень на боротьбу з грипомКабінет міністрів України виділив 0,5 млрд. гривень для закупівлі необхідних ліків для лікування високопатогенного грипу, а також масок, апаратів штучного дихання, які буде доставлене в аптеки в усіх областях.

Про це сьогодні заявила прем`єр-міністр Юлія Тимошенко на позачерговому засіданні Кабінету міністрів щодо епідемічної ситуації, яка склалася в західних регіонах України.

За її словами, в Україні з появою в світі каліфорнійського грипу A/H1N1 були закуплені всі необхідні швидкі тести, які в короткий термін дозволяють виявити хворобу людини. Також Тимошенко зазначила, що закуплено достатньо медичних масок, з учорашнього дня їх розвозять по всіх регіонах. З сьогоднішнього дня будуть офіційно оголошуватимуться через ЗМІ виявлення хвороби у людей. Також на період спеціального становища всі медичні заклади, незалежно від форми власності, будуть підпорядковуватися Міністерству охорони здоров`я України.

Крім того, Тимошенко сказала, що зараз потрібно з`ясувати питання перетину кордонів, щоб це відбувалося в особливих випадках. Також беруться під контроль всі аптеки. Прем`єр-міністр зазначила, що аптеки повинні мати мінімальний пакет необхідних ліків, профілактичних засобів і масок. За її словами, контролюватися будуть також і ціни на медичні препарати. Аптеки позбавлятимуть ліцензії у разі, якщо у них не буде необхідного мінімального пакету ліків, або ж ціни будуть вищими за рівень минулого тижня.

“З сьогоднішнього дня починається цілодобовий контроль над виконанням аптеками заходів щодо запобігання розповсюдження хвороб”, – наголосила Тимошенко.

Як повідомлялося, сьогодні, 30 жовтня, Міністерство охорони здоров`я оголосило епідемію грипу A (H1N1) в Україні. МОЗ отримало підтвердження свинячого грипу в одного з 30 померлих від невідомого вірусу в Україні, а також підтвердило ще 10 випадків захворювання на грип А/Н1N1 в країні. 

Кабінет міністрів вводить карантин у дев`яти західних областях України: у Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях, де рівень захворюваності на грип досяг епідемічного порогу; і в сусідніх областях – Закарпатській, Чернівецькій, Рівненській, Волинській, Хмельницькій і Вінницькій, де є загроза розповсюдження грипу .

Як повідомлялося з посиланням на дані оперативного штабу Міністерства охорони здоров`я України, тридцять осіб, зокрема одна дитина, померли в Україні внаслідок гострих респіраторних захворювань у період з 19 жовтня. За даними МОЗ, у Львівській області – 12 жертв, зокрема одна дитина, в Тернопільській – 12, в Івано-Франківській області померли 6 осіб. Крім того, за даними ЗМІ, жертви є також у Чернівецькій, Рівненській та Закарпатській областях – всього померло 39 осіб.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня