У київських лікарнях посилили профілактичні заходи через епідемію свинячого грипу

У київських лікарнях посилили профілактичні заходи через епідемію свинячого грипуСьогодні, 30 жовтня, Головне управління охорони здоров`я та медичного забезпечення видало наказ Про посилення заходів щодо організації роботи лікувально-профілактичних закладів у період підготовки до епідемічного підйому захворюваності на грип, пташиний грип, грип A (H1N1) та інші ГРІ в сезон 2009-2010 рр..Як повідомила перший заступник мера Києва Ірена Кільчицька: “У зв`язку зі зростанням захворюваності на грип та інші ГРВІ, можливістю епідемії або пандемії грипу, в усіх лікувально-профілактичних закладах міста, пологових будинках та дитячих закладах буде терміново введено масочний режим і обмежене відвідування пацієнтів рідними”.

Крім того, з метою максимального обмеження розповсюдження інфекції в лікувальних закладах забезпечується систематичне проведення поточної дезинфекції, багаторазове вологе прибирання. Також проводиться екстрена профілактика грипу та санітарно-просвітницька робота серед медперсоналу і пацієнтів.

“Наказом також передбачено термінове вирішення питання організації ізоляторів у гуртожитках навчальних закладів I-IV рівня акредитації та проведення щотижневого моніторингу захворюваності студентів з метою своєчасного виявлення захворювання і надання медичної допомоги”, зазначила заступник мера.

Головне управління охорони здоров`я та медичного забезпечення КМДА планує забезпечити друкування та розповсюдження серед населення інформаційних матеріалів, пам`яток, бюлетенів про епідемічну ситуацію та заходи щодо запобігання захворюваності на грип та інші ОРВ, а також розповсюдження такої інформації в засобах масової інформації.

Нагадаємо, що сьогодні, 30 жовтня, міністр охорони здоров`я України Василь Князевич заявив, що в Україні розпочалася епідемія каліфорнійського грипу A/H1N1. Він закликав населення країни не займатися самолікуванням.

Станом на вечір 29 жовтня, за даними Міністерства охорони здоров`я країни, від невідомого вірусу в Україні померли 30 чоловік.

Водночас, за даними газети КомерсантЪ-Украина, епідемія грипу та гострих респіраторних захворювань на заході країни вже забрала життя 37 осіб. Видання нагадує, що головною особливістю протікання хвороби є ураження легень, в результаті чого люди помирають від пневмонії. Лікарі намагаються розпізнати збудник даного захворювання.

Сьогодні, 30 жовтня, Міністерство охорони здоров`я України отримало підтвердження 11 випадків захворювання на грип А/Н1N1 у країні.

Крім того, як сьогодні, 30 жовтня, повідомив УНІАН з посиланням на заяви співробітників столичних аптек, в аптеках Києва спостерігається дефіцит марлевих пов`язок.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня