В аптеках Львівській області не вистачає ліків від застуди та грипу

В аптеках Львівській області не вистачає ліків від застуди та грипуВ аптеках Львівській області виник дефіцит ліків від застуди та грипу, а також захисних масок. Про це у п`ятницю, 30 жовтня, повідомив начальник Львівської обласної державної інспекції контролю якості лікарських препаратів Богдан Миколайчук.

За його словами, “попит населення на противірусні, протизапальні, протигрипозні препарати зріс у кілька разів, а це спричинилося до того, що в аптечній мережі області не вистачає цих препаратів”.

При цьому Миколайчук запевнив, що незабаром аптеки не відчуватимуть нестачу у ліках. “Не треба панікувати, медикаменти сьогодні-завтра довезуть з Києва і Дніпропетровська”, – сказав він.

Миколайчук також повідомив, що обсяги продажу ліків від застуди та грипу протягом останнього часу у Львові зросли в кілька разів, а також було зафіксоване зростання цін на найбільш затребувані медикаменти.

“Ми розіслали в усі аптеки області, незалежно від форми власності, листи з наполегливим проханням забезпечити стабільність цін на медикаменти. Ми рекомендуємо не тільки не підвищувати ціни, але і шукати можливості для того, щоб знизити ціни на певні препарати, в яких зараз відчувають потребу люди. Сподіваюся, що до нас прислухаються”, – зазначив він.

Раніше про брак медикаментів повідомив голова Тернопільської облдержадміністрації Юрій Чижмарь.

В Івано-Франківській області зіткнулися з аналогічною проблемою. Про це повідомив голова місцевої ОДА Микола Палійчук.

“Працюють всі служби, і вже найближчим часом спільно з Міністерством охорони здоров`я, думаю, вирішимо цю проблему”, – запевнив він. “Усі медичні заклади забезпечені необхідними ліками і антибіотиками, які необхідні для лікування інфекції”, – сказав губернатор.

Палійчук заявив, що влада не відкидає імовірності з’яви спекулянтів, які торгуватимуть марлевими пов`язками або медикаментами, але “ми будемо з ними жорстко боротися”.

Сьогодні, 30 жовтня, міністр охорони здоров`я України Василь Князевич заявив, що в Україні розпочалася епідемія каліфорнійського грипу A/H1N1. Він закликав населення країни не займатися самолікуванням.

Станом на вечір 29 жовтня, за даними МОЗ, від невідомого вірусу в Україні померли 30 осіб. Свинячий грип був офіційно підтверджений лише у одного з померлих.

Водночас, за даними газети Коммерсант-Україна, епідемія грипу та гострих респіраторних захворювань на заході країни вже забрала життя 37 людей. Видання нагадує, що головною особливістю протікання хвороби є ураження легень, у результаті чого люди помирають від пневмонії. Лікарі намагаються розпізнати збудник даного захворювання.

Через тяжку епідеміологічну ситуацію уряд оголосив карантин у дев`яти західних областях, тут скасовані всі масові заходи. Крім того, у всіх навчальних закладах країни на тиждень продовжено канікули.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня