Експерти: Ющенко і Янукович є найбільш бажаними президентами для олігархів

Експерти: Ющенко і Янукович є найбільш бажаними президентами для олігархівНинішній глава держави Віктор Ющенко і лідер Партії регіонів Віктор Янукович є найбільш бажаними президентами для олігархів, вважають опитані Політичною думкою провідні політичні експерти. Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal{mso-style-parent:””;margin:0cm;margin-bottom:.0001pt;mso-pagination:widow-orphan;font-size:12.0pt;font-family:”Times New Roman”;mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;}@page Section1{size:595.3pt 841.9pt;margin:2.0cm 42.5pt 2.0cm 3.0cm;mso-header-margin:35.4pt;mso-footer-margin:35.4pt;mso-paper-source:0;}div.Section1{page:Section1;}–> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable{mso-style-name:”Обычная таблица”;mso-tstyle-rowband-size:0;mso-tstyle-colband-size:0;mso-style-noshow:yes;mso-style-parent:””;mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;mso-para-margin:0cm;mso-para-margin-bottom:.0001pt;mso-pagination:widow-orphan;font-size:10.0pt;font-family:”Times New Roman”;mso-ansi-language:#0400;mso-fareast-language:#0400;mso-bidi-language:#0400;}

На запитання, хто з основних кандидатів у президенти може бути найзручнішимдля українських олігархів і чия перемога для олігархату була б небажаною,директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала відповів: “ЗакликБерезовського підтримати Ющенка на виборах веде нас назад, бо Березовський бувпри Єльцині, коли керувала так звана семибоярщина, коли олігархи усімкерували”.

Ьала не бачить “перспектив України, якщо така ситуація буде розвиватися унас. Крім того, те, що робить Березовський, є некоректним. Звичайно, Ющенко бувби найзручнішим президентом для українських олігархів. Водночас перемога навиборах Юлії Тимошенко була б для олігархів небажаною, оскільки їм довелося б гратиза правилами, які вигідні у першу чергу державі, а не їм”.

Як вважає президент Центру глобальних та національних стратегій ВасильБазів, в Україні збудований “найолігархічніший суспільний лад в усьомупосткомуністичному просторі. Такої міри організації суспільства нема ні вСередній Азії, ні в Росії. Якщо основи цього ладу були закладені при Кучмі, тодо абсолютної досконалості довів його Ющенко. Тому Ющенко дорівнює олігархат, аолігархат дорівнює Ющенко. Це єдиний кандидат, який влаштовує українськихолігархів. Але, на щастя України, цей кандидат без шансів”.

На переконання експерта, “єдиною небезпекою для олігархів є Тимошенко, томувони й утворили єдиний фронт проти неї, куди входять як олігархи, так і такікандидати як Янукович, Яценюк і, звичайно ж, Ющенко”.

На думку політолога Ігоря Жданова, “в нас олігархи самодостатні і вони безпідказок Березовського знають, кого їм підтримувати чи не підтримувати. Хто дляукраїнських олігархів був би зручним Президентом і не дуже зручним? Гадаю, щоукраїнські олігархи намагатимуться не сваритися із жодним з кандидатів у президенти”.

За словами політичного аналітика Сергія Кісельова, якщо виходити “з реалійсьогоднішніх, то більшість олігархів підтримує Януковича. НайзручнішимПрезидентом для олігархів, звісно, був би Янукович, тому що є побоювання, щоТимошенко може бути до них жорсткою. Ну і, звичайно, Віктор Ющенко їмкомфортний. Ми бачили, що олігархи знаходили з ним спілну мову – це іблагодійні його фонди, і Мистецький арсенал.

Економіст Віктор Лисицький вважає небажаною для олігархів перемогу навиборах Тимошенко, “бо вона добре знається на фінансово-економічній ситуації імає добру команду. Найзручнішим президентом для олігархів був би Янукович”.

Керівник соціологічної служби “Український барометр” Віктор Небоженкозазначає, що будь-який Президент, що приходить до влади, “має два шляхистосунків з олігархами – або змусити олігархів працювати на Україну і на себе,або самому стати одним із олігархів. Кучма намагався бути над олігархами, і внього це вийшло. Ющенко намагався бути одним з олігархів і тому, що б він неговорив про демократію, українську націю, вони прекрасно розуміють, що він хочебути одним з них”.

“Для Тимошенко, – вважає експерт, – головне не влада, не власність. Для неїважливий престиж, авторитет і захоплення українців нею. І в цій ситуації я не заздрюолігархам. Ніхто з олігархів не може розраховувати на дружбу з Тимошенко післятого, як вона стане Президентом”.

Представник Центру соціальних технологій Соціополіс Володимир Поляковнайбільш оптимальною кандидатурою у президенти для великого бізнесу називаєВіктора Ющенка, тому що “він найменше впливає на економічні процеси, у ньогонема своїх власних олігархів. Він дружить з усіма і тому його кандидатура є дляних найбільш бажаною. Найбільш незручна кандидатура для олігархів – Тимошенко,котра з 2005 року веде так би мовити боротьбу між олігархами і державними інтересами.Стосовно Януковича, то він теж був би зручним для олігархів. Менше, ніж Ющенко,але значно більше, ніж Тимошенко”.

Директор Центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинськийвважає, що “Березовський мав рацію, коли говорив, що Ющенко найкращий для олігархів.Оскільки саме за Ющенка були створені усілякі такі фонди, де біля Президентазбиралися всі олігархи, де він виклянчував у них гроші для, як би сказати, щобне ображати, для всіляких своїх ідей та планів. Звичайно, що Ющенко жодноїзагрози для них не несе. Ба більше, він допомагає їм вирішувати певні проблемиособисті”.

На думку політичного аналітика Ореста Сохара, будь-який українськийПрезидент “буде зручний для олігархів. Тут питання швидше не в Президенті, а вформаті держуправління, де Президент залежний від промислово-фінансових груп.Без сумніву, радикально б змінилася ситуація в стосунках, якби Президентом бувСимоненко”.

Як повідомлялося, Борис Березовський звернувся до українських олігархів,аби ті підтримали на виборах Президента Ющенка. Про це йдеться у його статті, оприлюдненійв Інтернет-виданні Українська правда.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня