Генпрокуратура спростувала заяви Тимошенко та Луценка про її неефективну роботу

Генпрокуратура спростувала заяви Тимошенко та Луценка про її неефективну роботуГенеральна прокуратура України спростувала заяви прем`єр-міністра Юлії Тимошенко і міністра внутрішніх справ Юрія Луценка про неефективну роботу відомства.

“Останнім часом, у зв`язку з активізацією виборчої кампанії в державі, окремі кандидати в президенти України все частіше намагаються втягнути Генеральну прокуратуру у політичну боротьбу”, – йдеться в сьогоднішній заяві Генпрокуратури.

Так, зазначила ГПУ, 10 грудня поточного року у програмі Готовий відповідати (ТРК Україна) прем`єр-міністр Юлія Тимошенко заявила про існування “групи політиків, які не дозволяють прокуратурі довести кримінальну справу про будівельну аферу ГІСК Еліта-центр до логічного завершення” і повернути кошти інвесторам. Прес-служба прокуратури уповноважена інформувати, що кримінальні справи за звинуваченням посадових осіб Еліта-Центр ніколи не перебували у провадженні органів прокуратури.

“Тому необґрунтованими і незрозумілими є претензії прем`єр-міністра України щодо перешкод, які нібито створюються Генеральною прокуратурою, оскільки з моменту порушення кримінальної справи досудове слідство і оперативний супровід у ньому здійснюється Міністерством внутрішніх справ України”, – зазначила прес-служба відомства.

Вона також повідомила, що, виконуючи свої конституційні функції, ГПУ приймає всі передбачені законодавством заходи з метою забезпечення ефективного розслідування, зокрема, щодо дотримання прав і законних інтересів потерпілих, притягнення винних до передбаченої законом відповідальності. Зокрема, Генеральною прокуратурою направлено до суду закінчені розслідуванням кримінальні справи стосовно керівників підприємств, що входили до складу ГІСК Еліта-центр. Одного з них – Ігоря Циганка – вже засуджено до 8 років позбавлення волі, а Андрію Терентьєву державним обвинувачем запропоновано призначити покарання у вигляді позбавлення волі на 11 років.

Після особистого втручання генерального прокурора і керівників МВС України, зустрічі з генеральним прокурором Швейцарської Конфедерації в Україну вислали головного організатора афери Олександра Шахова. Розслідування у справі щодо нього завершено, обвинувачений знайомиться з 300 томами матеріалів слідства.

Також Генпрокуратура підкреслила, що з метою виявлення незаконно отриманих зловмисниками коштів, відшкодування завданих збитків, під час досудового слідства направлено міжнародні доручення в Російську Федерацію, Ізраїль, Кіпр, країни Балтії, Швейцарію та інші держави. Запитано інформацію з банківських установ, здійснено перевірки банків на предмет дотримання законодавства під час відкриття та функціонування рахунків компаній, діяльність яких могла бути пов`язана з ГІСК Еліта-Центр, проведено низку обшуків та оперативно-розшукових заходів, накладено арешт на все встановлене майно обвинувачених (на суму понад 140 млн гривень). Інвесторів визнали потерпілими та цивільними позивачами, а Київську міську державну адміністрацію – цивільним відповідачем.

Таким чином, прийнято всі можливі заходи щодо відшкодування завданих збитків аферою, підкреслила прес-служба Генпрокуратури. Тому в Генеральній прокуратурі вважають висловлювання стосовно її негативної ролі у справі Еліта-Центру, впливу на її діяльність з боку “групи політиків” упередженими, надуманими, необ`єктивними та такими, що мають провокаційний характер щодо постраждалих.

Крім того, ГПУ зазначила, що здаються дивними і заяви під час телевізійного шоу Шустер Live на цьому ж телеканалі 11 грудня міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. У заяві ГПУ йдеться: “Дотримуючись вимог жанру, він (Луценко) говорить:” … Я знаю, що щорічно ми виявляємо 15, а цього року 18 тисяч чиновників, які розкрадають державний та місцевий бюджети на загальну суму 2 мільярди гривень. Ми їх виявляємо і, згідно із законом, передаємо для слідства у прокуратуру. Чия то вина, що вони не сидять ?…”. Прес-служба Генеральної прокуратури України уповноважена інформувати, що за 11 місяців поточного року слідчими органів прокуратури до судів з обвинувальним висновком направлено кримінальні справи про злочини, вчинені: у сфері економіки – 7193 , з ознаками корупційних діянь – 1551, за хабарництво – 1152. При цьому питома вага закритих справ не становить навіть відсотка, підкреслила прокуратура.

“Безперечно, міністру відомі ці дані, адже на засіданнях РНБО України, на розширених колегіях Генеральної прокуратури і МВС, на координаційних нарадах він красномовно заявляв про конструктивну і плідну співпрацю з органами прокуратури, про наші спільні досягнення”, – наголошується в заяві відомства. Крім того, у Генпрокуратурі вважають, що “як член Кабінету міністрів України він мав би доповісти керівнику уряду – хто проводить слідство у справі Еліта-Центру”.

“Генеральна прокуратура України, незважаючи на будь-який політичний тиск, і надалі діятиме у суворій відповідності до чинного законодавства, зробить все необхідне, щоб захистити права і свободи громадян та інтереси держави, наголошується в заяві”, – запевнила прес-служба відомства.

Нагадаємо, минулого тижня роботу Генпрокуратури розкритикував і Президент Віктор Ющенко. 9 грудня під час наради з питань протидії корупції він заявив, що Генпрокуратура не реагує на нецільове використання бюджетних коштів прем`єром Юлією Тимошенко. У прокуратурі пообіцяли вжити більш ефективних заходів для усунення недоліків у своїй роботі, зазначених Президентом, але дати будь-яку оцінку висловлюванням Глави держави відмовилися.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня