У Секретаріаті Ющенка наполягають на представленні в парламенті держбюджету-2010

У Секретаріаті Ющенка наполягають на представленні в парламенті держбюджету-2010Уряд України повинен негайно сформувати своє бачення державного бюджету на 2010 рік і подати його до парламенту.

Про це заявив перший заступник глави Секретаріату Президента, представник глави держави в Кабінеті міністрів Олександр Шлапак.

“Ми маємо повну невизначеність щодо бюджету 2010 року. Якщо уряд і надалі не подаватиме бюджет у парламент, то з 1 січня 2010 року в нього не буде жодних законодавчих підстав платити хоча б гривню будь-кому і за будь-якими статтями видатків”, – цитує його слова прес-служба Президента у вівторок.

При цьому Шлапак звернув увагу на те, що українське законодавство взагалі не передбачає ситуації, коли бюджет навіть не був би представлений у Верховну Раду.

Говорячи про бюджет 2009 року, представник президента підкреслив, що в історію українських фінансів він увійде “як найгірший бюджет другого тисячоліття”. “Я не бачив бюджету, який би настільки різко відрізнявся від того проекту, який був прийнятий, яким би так цинічно і вручну управляли з боку Кабінету міністрів та Міністерства фінансів”, – заявив Шлапак.

Характеризуючи головний фінансовий документ країни, він назвав бюджет 2009 року бюджетом “постійних обманів”. “Стільки обіцянок лунало в цьому році українським громадянам, починаючи з шахтарів, продовжуючи аграріями, закінчуючи бібліотекарями, листоношами і космонавтами, – не злічити, проте на 90% цих обіцянки виконані не були”, – сказав він.

Шлапак повідомив, що за прогнозами секретаріату президента України, дохідна частина загального фонду бюджету не буде виконана на суму близько 36 млрд. грн. “Це просто неймовірна цифра”, – додав представник Ющенка. Він обурився тим фактом, що, незважаючи на те, що Президент України прогнозував такий розвиток подій і наполягав на необхідності внесення відповідних змін до бюджету 2009 року, цього зроблено не було.

Представник президента також підкреслив, що за час діяльності Юлії Тимошенко на посаді прем`єр-міністра прямий державний борг України зріс з 73 млрд. грн. до 225 млрд. грн. станом на сьогоднішній день. Він не виключив, що до кінця цього року борг зросте ще більше.

Окрім того, Шлапак висловив свою позицію щодо Національного банку України.

“Національний банк України досить добре до кризи справлявся з поставленими перед ним завданнями”, – зазначив він.

Головна претензія, яка, на думку Шлапака, може бути висунута НБУ – відсутність реформування системи організації банківської справи, яке могло бути здійснене за економічно благополучні роки – з початку 2005 року до кінця першого півріччя 2008 року.

Таким чином, за словами Шлапака, на сьогоднішній день існує кілька серйозних недоліків, які позначилися в кризовий період. “Перший з них, як виявилося, – НБУ не захищений юридично і дуже вразливий до політичних ризиків і викликів”, – зазначив представник президента.
Шлапак додав, що НБУ не зміг переконати парламент прийняти законодавство, яке б регулювало поняття реальних власників банків, і таким чином убезпечити банки від тих ризиків, в які вони потрапили в кризовий період.

Разом з тим, за його словами, завдяки ефективним діям комерційних банків та менеджменту НБУ, найгірші прогнози, які часто робили експерти про падіння банківської системи, не виправдалися.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня