Газета Сегодня: ДАІ пропонує ввести нові знаки

Газета Сегодня: ДАІ пропонує ввести нові знакиДепартамент ДАІ МВС пропонує змінити правила дорожнього руху і ввести нові знаки, повідомляє газета Сегодня з посиланням на ДАІ.Якщо Кабмін прийме пропозиції, то водіям обмежать швидкість, зменшать кількість місць для зупинки і введуть заборону на керування автомобілем після прийняття ліків. Як повідомила газеті керівник прес-служби ДАІ Ніна Хмелевська, уряд може видати постанову до березня.
За даними Сегодня, з правил дорожнього руху приберуть поняття дорога для автомобілів (дорога з хорошим покриттям, на якій дозволено їхати до 110 км / год., у той час як на звичайних дорогах 90 км / год., на магістралях – 130 км / год.), а значить , даішники зможуть штрафувати водіїв, які їдуть швидше 110 км / ч.

Як відомо, перевищення швидкості до 20 км / год. проти дозволеної хоча і є порушенням, але згідно з адмінкодексом не карається. У нових правилах буде закріплена заборона розмовляти за кермом по мобілці без пристрою hands-free.

Крім того, ДАІ пропонує заборонити сідати за кермо стомленим, які захворіли або після прийняття ліків, що знижують швидкість реакції (є попередження в анотації до препаратів) або передавати управління таким особам. Це, зокрема, багато препаратів від алергії, заспокійливі, знеболюючі, антивірусні і навіть краплі для очей.

Сегодня також зазначає, що ДАІ має намір обмежити використання автомобілів, перш за все дорогих, які ввозяться в Україну нібито тимчасово (зазвичай на три місяці, щоб їх не розмитнювати і не платити високу мито, потім вивозять на 1-2 дні і знову завозять).

На такій машині зможе їздити тільки її власник, доручення на право керування буде недійсним. Це, на думку ДАІ, зруйнує схему прихованого продажу такого автомобіля, коли угода купівлі-продажу замінялася довіреністю, щоб не платити податки. Мопеди та скутери з обсягом двигуна до 50 куб. см прирівняють до ТЗ, і на них треба отримати права категорії А1.

Зате, як пише газета, полегшиться життя велосипедистів: для них хочуть ввести світлофори, а велодоріжки робити з асфальту червоного кольору, як це прийнято в Європі. Знак Зупинку заборонено, під яким зараз можна зупинитися таксисту для навантаження-розвантаження вантажу або посадки-висадки пасажирів, заборонить будь-яку зупинку. Знак СТОП пропонують писати латиницею STOP, щоб було зрозуміло іноземцям, а перед лежачими поліцейськими з`явиться розмітка.

Як раніше повідомляв начальник ДАІ Сергій Коломієць, з січня ДАІ обіцяє влаштувати облави і штрафувати водіїв, які не пристібаються ременями безпеки (штраф 85 гривень). Крім того, за його словами, в 2010 році в 4-5 разів може бути збільшений штраф за пияцтво за кермом (зараз 2550-3400 грн.).

Як роз`яснила Сьогодня начальник прес-служби ДАІ Ніна Хмелевська, збільшення штрафів – це проект змін до Кримінального кодексу України. Він вноситься депутатами у Верховній Раді і коли буде розглянутий – неясно. За словами директора Департаменту зі зв`язків з громадськістю МВС Інни Кисіль, ці зміни узгоджуються з юристами і міністерствами.

“Передбачається, що покаранням за ДТП з тяжкими наслідками (якщо є загиблі) буде 15 років позбавлення волі (зараз до 10 років). Коли ці зміни будуть прийняті – залежить від Верховної Ради”, – заявила вона.

Ініціатор аналогічного проекту, що передбачає кримінальну відповідальність за ДТП, що призвели до матеріальних збитків, депутат від БЮТ Святослав Олійник, заявив, що його проект перебуває в черзі на розгляд. Що стосується нинішніх змін, то вони, за його словами, можуть бути прийняті не раніше завершення президентських виборів.

Нагадаємо, в грудні, відповідно до рішення ДАІ, у зв`язку з настанням зимового періоду, в українських містах швидкісний режим для транспортних засобів був збережений на рівні 60 км / год. Тільки в окремих випадках працює правило 20.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня