Україна домовилася про залучення американського фрегата до охорони судна Ariana

Україна домовилася про залучення американського фрегата до охорони судна ArianaМіністерство закордонних справ України домовилося про залучення американського фрегата De Wert до забезпечення безпеки судна Ariana.

Про це сьогодні повідомила прес-служба МЗС. Зокрема, в повідомленні наголошується, що на виконання доручення міністра закордонних справ Петра Порошенка з моменту звільнення судна МЗС спільно з дипломатичними місіями України в США і Великобританії забезпечувало безпеку судна під час його стоянки на якорі та подальшого супроводу у безпечний район мореплавання.

“У зв`язку з цим міністр доручив посольству України в США звернутися до Міністерства оборони США, штабу ВМС США та Держдепартаменту США щодо залучення американського фрегата De Wert, який здійснював патрулювання в районі стоянки судна Ariana, до забезпечення безпеки судна при доставці палива, питної води, продуктів харчування, медикаментів”, – йдеться в повідомленні.

МЗС зазначило, що в результаті конструктивних переговорів було досягнуто домовленості про забезпечення безпеки звільненого судна кораблем Військово-морських сил США. Американські військові доставили на судно продукти харчування, питну воду, медикаменти, паливо для роботи генераторів, а також надали медичну допомогу членам екіпажу.

Крім цього, з метою забезпечення супроводу до безпечного району мореплавання Порошенко доручив посольству України у Великій Британії та Північній Ірландії забезпечити координацію дій з оперативним штабом операції Аталанта. Згідно з повідомленням штабу, відповідальним за судно Ariana призначено італійського контр-адмірала Джованні Гумьєро, який перебуває на судні Etna.

Завдяки дипломатичним зусиллям було забезпечено ескортування судна Ariana на відстань 60 миль і встановлено постійний безпосередній зв`язок капітана судна з командувачем супроводжуючого військового судна.

На судні Ariana перебуває група охоронців. Також МЗС координує з судновласником звільненого судна питання доставки в разі необхідності резервного палива, оскільки в результаті обростання корпусу водоростями може бути його перевитрата.

Нагадаємо, 10 грудня судно Ariana було звільнено з піратського полону в Сомалі. За звільнення судна Ariana заплачено викуп у розмірі від $ 2,6 млн до більш ніж $ 3 млн. “Ми сподіваємося, що через 6-9 днів наші хлопці перебуватимуть вже в українському літаку дорогою додому”, – сказав Президент України 25 грудня.

27 грудня судно Ariana близько 13:00 вирушило на північ до порту призначення після заправки.

***

У ніч на 2 травня неподалік від Сейшельських островів в Індійському океані пірати захопили судно Ariana під прапором Мальти, екіпаж якого складається з 24 громадян України. 10 грудня Президент Віктор Ющенко заявив про їх звільнення після отримання піратами викупу.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня