Гриценко запропонував дозволити Президенту України використовувати армію за кордоном

Гриценко запропонував дозволити Президенту України використовувати армію за кордономКандидат у президенти України, голова Комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко запропонував надати Президентові право оперативно застосовувати Збройні Сили за межами держави.

У зв`язку з цим Гриценко вніс до Верховної Ради відповідний законопроект Про внесення змін до Закону України Про оборону України (щодо оперативного застосування Збройних сил України за межами території України).

За словами Гриценка, Конституція гарантує захист наших громадян. “Конституція – це не книга в парламентській бібліотеці. Це Основний Закон і його потрібно виконувати. Світ не стає безпечнішим, навпаки – рівень загроз зростає. Україна повинна забезпечувати захист своїх громадян, де б вони не перебували. І якщо для цього необхідне оперативне застосування Збройних Сил України, значить Президент, як Верховний Головнокомандувач і як глава держави, отримає таке право “, – заявив Гриценко.

Законопроект передбачає можливість оперативно застосовувати Збройні Сили за межами території України відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, міжнародних договорів України. Право на застосування військ за кордоном буде мати Президент України, після схвалення такого рішення у Верховній Раді.

Таким чином Гриценко пропонує “захищати життя і здоров`я українських громадян, а також військові контингенти України, які дислокуються за кордоном і виконують миротворчі та інші місії”. Крім того, в законопроекті повідомляється, що українські війська можуть застосовуватися за межами держави для боротьби з піратами і забезпечення безпеки судноплавства, а також – “для захисту іншої держави, яка звернулася до України з відповідним проханням”.

“Цей закон впровадить механізм забезпечення гарантій, які записані в нашій Конституції. Законопроект спрямований на захист інтересів наших громадян. Жодним чином він не спрямований проти Росії, Румунії, Франції чи Америки, інших держав, поки вони не налаштовані вороже проти України”, – пояснив Гриценко.

Пояснюючи ідентичність норм свого законопроекту і відповідного законопроекту президента Росії, який вже став законом, Гриценко зазначив: “Російська держава захищає інтереси росіян, а Українська держава – інтереси українців. Міждержавні відносини України з Росією будуть рівноправними та взаємовигідними. А права і зобов`язання сторін – будуть симетричними “.

Нагадаємо, 16 грудня, верхня палата російського парламенту – Рада Федерації – на своєму пленарному засіданні надала президентові Росії універсальний мандат на ухвалення рішення про оперативне використання Збройних сил за межами країни.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня