КС: Кабмін може бути стороною колективної трудової суперечки на національному рівні

КС: Кабмін може бути стороною колективної трудової суперечки на національному рівніКонституційний суд України виніс рішення, згідно з яким Кабінет міністрів може бути стороною колективної трудової суперечки (конфлікту) на національному рівні.

Це рішення КС оприлюднив на своєму засіданні 28 грудня.

Раніше Кабінет міністрів звернувся до КСУ з проханням дати офіційне тлумачення положень ст. 2 і 3 Закону України Про порядок вирішення колективних трудових суперечок (конфліктів).

Необхідність в офіційному тлумаченні цих положень уряд обґрунтував неоднозначним їх розумінням сторонами під час вирішення колективних трудових суперечок на національному рівні.

Згідно з рішенням КС, аналіз положень Конституції України, низки законів України дає підстави вважати, що уряд як орган державної влади, який реалізує соціально-економічну політику держави і здійснює управління об`єктами державної власності, наділено повноваженнями, що дають йому можливість бути стороною колективних трудових суперечок на національному рівні і брати участь у вирішенні на цьому рівні питань, визначених законом.

Нагадаємо, минулого тижня, 22 грудня, Конституційний Суд України повідомив, що визнав неконституційним право Президента призначати і звільняти голову Державної судової адміністрації. Також 22 грудня КС повідомив, що визнав неконституційним визначення року проведення виборів до Верховної Ради Автономної республіки Крим у законі, прийнятому парламентом України.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня