КС: Перший віце-прем`єр може погоджувати структуру центрального апарату Міноборони

КС: Перший віце-прем`єр може погоджувати структуру центрального апарату МіноборониКонституційний Суд України 24 грудня вирішив, що перший віце-прем`єр-міністр України може погоджувати структуру центрального апарату Міністерства оборони.

Відповідне рішення КС оприлюднив сьогодні, 28 грудня.

Раніше Президент України звернувся до КС з проханням визнати таким, що не відповідає Конституції абзац другий пункту 12 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 3 серпня 2006 року, і пункт 6 змін, що вносяться до положення, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 1 липня 2009 року.

Президент вважає, що пункт 6 змін, яким абзац другий пункту 12 положення викладено в новій редакції, згідно з якою перший віце-прем`єр-міністр наділений повноваженнями погоджувати структуру центрального апарату Міноборони, не відповідає Конституції України.

У своєму рішенні КС виходить з того, що узгодження з першим віце-прем`єр-міністром України структури центрального апарату Міноборони відбувається до її затвердження Міністерством оборони. Згідно з рішенням КС це положення не підмінює рішення міністра оборони про затвердження структури центрального апарату міністерства і не може розглядатися як його обов`язкова складова, а отже не порушує закріпленого законом права міністра здійснювати керівництво міністерством.

Таким чином, суд вирішив визнати такими, що відповідають положенням Конституції оскаржені Президентом положення постанов Кабінету міністрів у частині вимоги погоджувати з першим віце-прем`єр-міністром України структуру центрального апарату Міністерства оборони України.

Як повідомлялося, на своєму сьогоднішньому засіданні КС України також оприлюднив рішення, згідно з яким Кабінет міністрів може бути стороною колективного трудового спору (конфлікту) на національному рівні.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня