Польовий командир Талібану: На боці бойовиків воюють колишні радянські солдати

Польовий командир Талібану: На боці бойовиків воюють колишні радянські солдатиНа боці бойовиків радикального ісламського руху Талібан в Афганістані діє група колишніх радянських солдатів, зниклих без вісті під час перебування в країні контингенту радянських військ у 1979-1989 року.

Про це повідомив заступник голови комітету у справах воїнів-інтернаціоналістів при раді глав урядів СНД Олександр Лаврентьєв.

За його словами, інформація про колишніх радянських військовослужбовців була отримана від польового командира з ісламського руху Узбекистану, який перейшов на бік влади Афганістану.

Як повідомив колишній бойовик, у даний час у загонах талібів воюють проти урядових військ, поліції і коаліційних сил безпеки вісім колишніх радянських солдатів, які зникли безвісті на території Афганістану в середині 80-х років минулого століття.

“На уточнюючі запитання колишній польовий командир чітко підтвердив, що мова йде саме про шураві, як називали афганці радянських солдатів. Вони були взяті в полон в період перебування радянських військ в Афганістані”, – зазначив Лаврентьєв.

Ця інформація підтверджується і наявними в російському посольстві в Кабулі даними з інших джерел. “Ми зараз ретельно вивчаємо інформацію, що надійшла до нас, порівнюємо зі списком зниклих безвісті в Афганістані. Не виключено, що під час наступного відрядження в Кабул наші представники будуть з`ясовувати ці дані за допомогою офіційних представників міжнародних коаліційних сил в Афганістані”, – зазначив Лаврентьєв.

Нагадаємо, 1 грудня, президент США Барак Обама оголосив про намір відправити в Афганістан у найближчі півроку додатково 30 тисяч американських військовослужбовців. При цьому Вашингтон звернувся до партнерів по НАТО з проханням посилити свої контингенти в цій країні сімома тисячами солдатів.

У відповідь Талібан заявив, що збільшення контингенту коаліції вигідне бойовикам, так як це призведе до зростання числа моджахедів і сили їх опору.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня