Ющенко схвалив продовження терміну введення антикорупційних законів

Ющенко схвалив продовження терміну введення антикорупційних законівПрезидент України Віктор Ющенко підписав закон № 1787-VI від 23 грудня 2009 Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання та протидії корупції.

Зазначимо, що цим законом передбачається відстрочка введення в дію положень законів України Про засади запобігання та протидії корупції, Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень і Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення з 1 січня 2010 року на 1 квітня 2010 року.

Нагадаємо, що 23 грудня Верховна Рада перенесла набуття чинності пакету антикорупційних законів, яке мало відбутися 1 січня 2010 року, на 1 квітня 2010.

За прийняття в цілому законопроекту № 5398 проголосував 241 депутат при мінімально необхідних 226.

Раніше передбачалося, що чинне законодавство в сфері боротьби з корупцією втратить силу з 1 січня 2010 року. Депутати пояснили, що відстрочка необхідна для усунення недоліків та удосконалення законодавства у сфері запобігання та протидії корупції.

Як повідомлялося, Міністерство юстиції раніше заявляло про недоцільність пролонгації терміну введення в дію антикорупційного пакету законів, зважаючи на міжнародні зобов`язання України та ситуацію з поширенням корупції в державі.

* * *

За результатами минулого року Україна опинилася серед найбільш уражених корупцією держав. Це дані міжнародної організації Transparency International, що оцінювала 180 країн. Чим вище місце в списку, тим нижчий рівень корупції. Україна показала найгірший результат серед “нових незалежних держав”, посівши 134-е місце і скотившись до рівня Ліберії і Нікарагуа.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня