Ющенко вніс у Раду законопроект про вибори за мажоритарною системою

Ющенко вніс у Раду законопроект про вибори за мажоритарною системоюСьогодні Президент України Віктор Ющенко вніс до Верховної Ради проект Закону Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних міських голів, який передбачає проведення всіх місцевих виборів за мажоритарною виборчою системою.

Про це повідомляєпрес-служба Президента.

 Як відомо, приіснуванні пропорційної виборчої системи протягом 2006-2009 років до місцевихрад обиралися політики, які не мали жодного стосунку до мешканців відповіднихтериторіальних громад, наголошується у повідомленні. 

 За словамизаступника глави Секретаріату Президента, представника Президента вКонституційному Суді Марини Ставнійчук, “саме тому Ющенко пропонує обиратидо місцевих рад не партійні вивіски, а конкретних людей, які будутьпредставляти інтереси відповідної громади – від місцевого рівня і до рівня обласноїради і Верховної Ради Автономної республіки Крим”. 

 За її словами,мета запропонованого Президентом проекту закону про місцеві вибори – створитисистемну і якісну правову основу для організації та проведення чесних івідкритих місцевих виборів відповідно до вимог Конституції України тазагальновизнаних міжнародних стандартів. 

 Він розроблений зурахуванням позитивного досвіду застосування на практиці інших законів провибори, а також рекомендацій авторитетних міжнародних організацій. 

 Ставнійчукпроінформувала, що в законопроекті є декілька істотних нововведень, якірозширюють права громадян обирати і бути обраними до місцевих рад і збільшуютьвплив громадянського суспільства на місцеву політику. Зокрема, право нависування кандидатів у депутати місцевих рад, за законопроектом, отримують нетільки місцеві організації політичних партій, а й громадські організації – якмісцеві, так і всеукраїнські, які мають місцеві осередки. 

 Ставнійчук такожзазначила, що принциповою є і пропозиція Президента відмовитися від практикистворення блоків партій на місцевих виборах. 

 Відповідно дозаконопроекту, розширюється коло суб`єктів спостереження за перебігом виборчогопроцесу, що збільшує гарантії його чесності і відкритості. Крім спостерігачіввід кандидатів та міжнародних організацій, спостерігати за виборами можуть іпредставники політичних партій і громадських організацій, які не беруть участіу виборах. 

 Ставнійчук наголосила,що цей законопроект є складовою частиною масштабної конституційної реформи,запропонованої Ющенком. Його прийняття забезпечить проведення чесних івідкритих місцевих виборів, це сприятиме реалізації та гарантуванню правтериторіальних громад на обрання і вплив на місцеву владу. 

 Як повідомлялося,Ющенко вважає, що на сучасному етапі країні необхідна президентська модельвлади.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня