Оператор захопленого танкера з українцями на борту веде переговори про його звільнення

Оператор захопленого танкера з українцями на борту веде переговори про його звільненняКомпанія-оператор захопленого піратами в Аденській затоці британського танкера-хімовоза St James Park з двома громадянами України на борту веде переговори про його звільнення.

“Ми намагаємося вирішити ситуацію, що склалася. Нашою головною метою є домогтися звільнення екіпажу якнайшвидше”, – розповів менеджер з операційної діяльності лондонської компанії Zodiac Maritime Agencies, якій належить захоплене судно, Пол Шилдс.

За його даними, жертв серед членів екіпажу немає. Інші подробиці операції поки він повідомити відмовився, пославшись на делікатність ситуації і побоювання за долю моряків. “Ми будемо сильно обмежені в тому, що зможемо повідомляти, крім того, що ми працюємо спільно з усіма необхідними владними структурами над звільненням членів екіпажу”, – додав Шилдс.

Нагадаємо, танкер з 26 членами екіпажу різних національностей, що прямував з Іспанії до Таїланду, було захоплено морськими розбійниками в Аденській затоці у понеділок, 28 грудня. У ході нападу морякам з St James Park вдалося послати сигнал лиха, отриманий екіпажем одного з військових кораблів місії ЄС Аталанта, що здійснював патрулювання в даному районі. Захоплене судно вирушило до берегів Сомалі.

За даними командування Аталанти, крім українців на борту St James Park перебувають троє росіян, громадяни Індії (шестеро осіб), Болгарії (п`ятеро осіб), Філіппін (троє людей), Туреччини (троє людей), Румунії (двоє осіб), Польщі (одна особа) і Грузії (одна особа). Підданих Великобританії серед моряків немає.

Судно належить базованій в Лондоні компанії-оператору Zodiac Maritime Agencies, що в цілому управляє 150 різними морськими суднами, сумарна чисельність екіпажів яких становить близько 5 тисяч осіб.

28 грудня МЗС України повідомило, що домовилося про залучення американського фрегата De Wert до забезпечення безпеки судна Ariana, яке було звільнено з піратського полону в Сомалі 10 грудня. 27 грудня Ariana вирушила на північ до порту призначення після заправки.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня