Литвин: Вибори – це боротьба за землю

Литвин: Вибори - це боротьба за землюКандидат у президенти України, голова Верховної Ради Володимир Литвин виступив категорично проти продажу землі.

“Дотримувався і дотримуюся принципу – душу і землю не продають”, – зазначив Литвин на Першому національному телеканалі в програмі Українська рулетка. За його словами, коли в державі “панує тотальна бідність, всю землю скуплять за безцінь, якщо реалізувати в Україні приклад європейських країн”.

“Я категорично проти того, щоб спекулянти і пройдисвіти купили в Україні землю. Скільки в мене вистачить сил – я зубами гризтиму, не дам, щоб забрали те, що є не лише економічною категорією, що складає нашу душу”, – зауважив спікер ВР.

Я зубами гризтиму, не дам, щоб забрали те, що є не лише економічною категорією, що складає нашу душу

Він підкреслив, що ті, хто хотів реалізувати ідею продажу землі, досі не внесли до парламенту законопроекти про земельний кадастр та ринок землі. На думку спікера, вони не хочуть цього робити, бо “сподівалися, що в передвиборчій лихоманці забудуть про землю, час мораторію пройде, і вони в один момент скуплять всю землю в Україні”. “Не вийде абсолютно”, – підкреслив Литвин.

За його словами, спочатку кожна людина повинна знати вартість землі і, “якщо вона хоче цю землю продати, а є люди, які хочуть продати, то вони повинні продавати виключно державі – в особі державного земельного банку, а не пройдисвітам”. “Офшорну аристократію Україна не повинна і не буде годувати”, – підкреслив він.

Офшорну аристократію Україна не повинна і не буде годувати

Спікер зазначив, що нинішні президентські вибори – “це боротьба за землю”, додавши, що у тих, хто хоче скупити землю, “нічого не вийде”. За словами Литвина, зараз триває боротьба за землю “між мільйонерами і мільярдерами”, йдеться про те, який з “кланів переможе, щоб остаточно закріпачити Україну”.

Як повідомлялося, у програмі Українська рулетка Литвин також запевнив, що не буде балотуватися в народні депутати третій термін поспіль.

Нагадаємо, 22 грудня Верховна Рада прийняла закон Про внесення змін до пунктів 14 і 15 розділу Х Перехідні положення Земельного кодексу України (про терміни на продаж земельних ділянок). Даним законом продовжено термін заборони внесення права на земельну частку (пай) до статутних фондів господарських товариств до 1 січня 2012 року. 29 грудня Президент України Віктор Ющенко застосував право вето до цього закону.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня