ЗМІ: Янукович отримав від держави ще одне елітне житло

ЗМІ: Янукович отримав від держави ще одне елітне житлоУ 2003 році, крім отримання житла на території резиденції Межигір`я, лідер Партії регіонів Віктор Янукович, який тоді був прем`єр-міністром, отримав від держави ще й квартиру площею 184 кв. м у новобудові в престижному районі столиці, повідомило інтернет-видання Українська правда.

Як зазначило інформагентство УНІАН, під час журналістського розслідування Українська правда з`ясувала, що Віктор Янукович приватизував у Києві приміщення за адресою: вулиця Володимирська, 49-а, квартира 100. У розпорядженні видання, як повідомив УНІАН, опинилися відповідні рішення органу приватизації Шевченківського району Києва від 14 жовтня 2003 року.

“В ідеалі, ці квартири мають належати пільговикам, черговикам, двірникам, дільничним міліціонерам тощо. А насправді квартири з безкоштовної квоти в таких елітних будинках отримують можновладці або наближені до них особи”, – цитує УНІАН Українську правду.

Журналіст видання, вивчивши документи, стверджує, що, приватизуючи квартиру, Янукович у документах вказав членів своєї сім`ї – дружину Людмилу, молодшого сина – нині депутата – Віктора і тещу Валентину Давидову.

“Останнє свідчить ні про що інше, як про бажання збільшити метраж житла, що приватизується безкоштовно. Згідно із законом, безкоштовна приватизація житла здійснюється з розрахунку 21 кв. метр загальної площі на одного члена сім`ї плюс додатково 10 кв. метрів на всю сім`ю. Площа квартири, яку приватизував Віктор Янукович, склала 184 метри”, – йдеться у статті інтернет-видання.

При цьому, Українська правда зазначила, що за додаткові 90 кв. м Янукович заплатив державі 16 гривень 24 копійки. “Але, очевидно, Янукович не до кінця був впевнений у чистоті застосованих схем. Тому що одразу після приватизації цієї квартири він від неї позбувся, – йдеться в статті. – Таким чином, 14 жовтня 2003 року виходить рішення про приватизацію квартири Януковича. Вже наступного дня вона реєструється в Київському БТІ – це неймовірно швидко за бюрократичними канонами. Ще через тиждень, 22 жовтня 2003 року, Віктор Янукович, його дружина і син дружно вирішують … подарувати три чверті належної їм квартири Валентині Давидовій, тещі Віктора Януковича. Таким чином, прем`єр-міністр та інші носії його прізвища більше не світяться у схемі”.

А 29 жовтня 2003 “пенсіонерка Валентина Давидова, яка на той момент могла пересуватися тільки за допомогою інвалідного візка, вирішує обміняти цю квартиру по вулиці Володимирській, отриману безкоштовно, на інше приміщення, удвічі більше за розміром, по вулиці Івана Мазепи, 10. Теща Віктора Януковича укладає договір обміну з громадянином України на прізвище Валерій Кочерев. За апартаменти на Володимирській площею 184 кв. метра вона отримала житло на вул. Мазепи площею 384 кв. метри плюс паркінг на 18 метрів. При чому, ці два абсолютно нерівнозначні об`єкти БТІ оцінило в ідентичну суму. Що змусило пана Кочерева піти на такі жертви, залишилося загадкою”, – зазначила Українська правда.

“Усе це відбулося в 2003 році. А в 2008 році Віктор Янукович продав житло на вулиці Івана Мазепи за 33 мільйони гривень своєму однопартійцю Сергію Клюєву та за легалізовані в такий спосіб кошти купив маєток у Межигір`ї. Враховуючи, з чого починалася ця квартирна епопея, зрозуміло, що Віктор Янукович фактично “заробив” ці гроші завдяки безкоштовній квартирі, яку повинен був би отримати хтось із черговиків-бюджетників”, – повідомило інтернет-видання.

Інформагентство УНІАН також нагадало, що в жовтні 2009 року, коли кореспондент Української правди запитав, скільки Віктор Янукович заплатив грошей за будинок у Межигір`я, той розлютився: “Слухай, тобі ще багато жити. Пам`ятай, що Бог усе бачить!”. На репліку, що він має на увазі, Янукович відповів: “Не плещи язиком”.

***

Нагадаємо, у розпал літа 2009 року прем`єр Юлія Тимошенко заявила, що Янукович незаконно присвоїв собі державну дачу в Межигір`ї, і пообіцяла повернути резиденцію в держвласність. У свою чергу Янукович відкинув звинувачення Тимошенко, повідомивши, що викупив резиденцію на законних підставах. Він очікує завершення Генеральною прокуратурою розслідування обставин придбання ним житла в резиденції Межигір`я. 2 вересня ЗМІ повідомили, що Вишгородська райдержадміністрація віддала на вимогу парламентської ТСК на чолі з Миколою Джигою всі документи, що підтверджують купівлю резиденції Януковичем.

15 грудня ПР заявила про підготовку штабом Тимошенко провокації проти Януковича. Регіонали проінформували, що бютівці на чолі з першим віце-прем`єром Олександром Турчиновим і бійці Беркута готуються до захоплення резиденції Межигір`я. Турчинов назвав цю заяву Партії регіонів самозалякуванням. 25 грудня голова МВС Юрій Луценко категорично відкинув заяви окремих політиків про можливість штурму резиденції.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня