Україна готова дозволити Росії користуватися Керченською протокою

Україна готова дозволити Росії користуватися Керченською протокоюМіністр закордонних справ Петро Порошенко сподівається на початок процесу делімітації україно-російського державного кордону в акваторіях Чорного та Азовського морів і Керченської протоки у 2010 році.Про це він сказав на підсумковій прес-конференції.

Міністр також сподівається, що в 2010 році розпочнеться процес демаркації сухопутної ділянки кордону між державами.

“Ми сподіваємося, що вже у 2010 році розпочнеться процес демаркації сухопутної ділянки українсько-російського державного кордону та розмежування акваторій Чорного та Азовського морів і Керченської протоки”, – сказав Порошенко.

За його словами, на останньому засіданні україно-російської комісії з питань кордону вперше за останній час був зафіксований прогрес у переговорному процесі між країнами з даних питань.

Порошенко повідомив, що Україна готова надати Росії державні гарантії безперешкодного користування Керченською протокою російськими суднам і натомість розпочати делімітацію Керченської протоки.

“І ми повинні переходити до процесу демаркації Керченської протоки, прийнявши російські пропозиції щодо безперешкодного проходу російських кораблів на безстроковий період”, – сказав міністр.

Порошенко наголосив, що сторони вже повернулися до переговорного процесу з демаркації кордону та розмежування Чорного і Азовського морів і Керченської протоки.

Як повідомлялося, Президент України Віктор Ющенко виступає за швидку демаркацію україно-російського кордону по суші.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня